Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ericsson nabízí ovladač pro IPTV

29.10.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Ericsson si pod názvem IPTV Remote připravila dotykový dálkový ovladač s firemním a patentovaným uživatelským rozhraním, které bylo poprvé představeno na veletrhu SCTE Cable Tec Expo v USA...
Na zmíněném americkém veletrhu, který proběhl v New Orleans ve dnech 20.– 22. října, získalo ocenění Výrobek roku, které mu udělila společnost CSI na fóru IBC. Jeho úkolem je nejen na dálku ovládat IPTV, ale také prý uspokojit touhu uživatelů po druhé obrazovce a multimediálním zařízení v domácnosti. Obrazovka je zde mimochodem s dotykovou vrstvou a celkově se toto zařízení inspirovalo studií provedenou mezi spotřebiteli a připomíná svým vzhledem moderní tablet typu slate.IPTV Remote může posloužit jako přístroj k ovládání živého televizního vysílání, videa na vyžádání, internetového videa a práci s fotografiemi, audionahrávkami a jinými médii uloženými v počítači nebo přístroji s úložnou kapacitou. A pokud máme doma Wi-Fi router, můžem jej využít také jako přenosnou televizi a přistupovat z něj k sociálním sítím či půjčovně filmů.

Na dotykové obrazovce můžeme například procházet multimediální soubory, pracovat se seznamy nahrávek a po výběru film či hudbu ihned spustit. Nebo se dokonce můžeme informovat o spotřebě energie v domácnosti nebo zobrazovat nabídku služeb zdravotní péče. Na stránkách firmy si můžete prohlédnout video, které lépe než slova přiblíží, jak IPTV Remote funguje.

Zdroj: TZ Ericsson