www.tvfreak.cz
>
>
>

Epson uvádí velmi výkonné projektory

Epson uvádí velmi výkonné projektory
, , aktualita
Společnost Epson si připravila nové projektory, které jsou určeny pro pevnou instalaci a slibují velmi vysoký světelný výkon. Jedná se o projektory řady EB-Z11000, na jejichž vlastnosti se nyní podíváme.
K oblíbeným
reklama
Projektory Epson EB-Z11000 typu 3LCD jsou tedy určeny pro pevnou instalaci a jedná se o jedny z nejlepších modelů, které tato firma nabízí. Tato řada je určena pro místnosti, do nichž se vejde 60 a více osob a kde se bude moci využít velmi vysoký světelný výkon dosahující až 11 000 lumenů. V nabídce je také rozlišení WUXGA. Epson také uvádí, že tyto projektory se mohou dobře uplatnit v reklamě a při pronájmu projekční techniky.

Epson slibuje velmi snadnou instalaci objektivů, při níž pomůže i nový objektiv s velmi krátkou projekční vzdáleností, díky němuž se může náš systém přizpůsobit požadavkům konkrétní místnosti. Jedná se o volitelně dostupný objektiv LU02 s poměrem projekční vzdálenosti 0,64–0,77 : 1. Krom toho lze využít kterýkoliv jiný objektiv Epson řady Z.

Dále je možná instalace v rozsahu otočení 360 stupňů a máme tu široký rozsah posunu objektivu do všech směrů. K dispozici je také rozhraní Wi-Fi a HDBaseT pro připojení až pěti zdrojů obrazu pomocí jediného kabelu. Pro kalibraci poslouží zkušební obrazce a při skládání obrazu více projektorů poslouží funkce Edge Blending.

K dispozici bude celkem 11 nových modelů řady EB-Z11000 v bílém nebo černém provedení. Pět z nich nabídne rozlišení WUXGA a nich všechny až na jeden mají vstupy SDI pro velkoplošnou projekci obrazového signálu ve vysokém rozlišení a také interpolaci pro plynulejší zobrazení pohyblivých snímků. Bílý model EB-Z10000U a černý EB-Z10005U mají nejvyšší světelnost své řady, tedy zmíněných 10 tisíc lumenů a pak tu jsou EB-Z9870U a EB-Z9875U s 8700 lumeny a také rozlišením WUXGA, které má ještě EB-Z9750U se 7500 lumeny.

Řada EB-Z11000 ještě zahrnuje tři bílé modely s rozlišením WXGA, a to EB-Z11000W (11 000 lumenů), EB-Z9900W (9 200 lumenů) a EB-Z9800W (8 300 lumenů). Bílý EB-Z11000 a černý EB-Z11005 dosahují maxima světelného výkonu, ovšem rozlišení je pouze XGA a nakonec je tu nejslabší EB-Z9870 také s XGA a 8700 lumeny.

Projektory řady EB-Z11000 budou uvedeny na trh v létě 2014 a jejich hlavní vlastnosti jsou následující:
 • Světelný výkon až 11 000 lumenů
 • Vysoké rozlišení až do WUXGA
 • Technologie 3LCD
 • Režim zobrazení na výšku
 • Jedinečný objektiv LU02 s poměrem projekční vzdálenosti 0,64–0,77 : 1
 • Připojení přes rozhraní HDBaseT a Wi-Fi
 • Čtyři modely se vstupem SDI
 • Funkce Epson „Super Resolution“
 • Interpolace snímků pro rozlišení WUXGA
 • Funkce korekce bodu a oblouku pro dokonalou projekci na nerovných projekčních plochách
 • Kompatibilní se všemi dostupnými objektivy Epson řady Z

Zdroj: TZ Epson
reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik