www.tvfreak.cz
>
>
>

Epson uvádí stolní vizualizér pro školy

Epson uvádí stolní vizualizér pro školy
, , aktualita
Společnost Epson si připravila nový stolní vizualizér ELP-DC11, který dle výrobce nabídne snadnou obsluhu a je určen pro interaktivní výuku. Jeho 5Mpix kamera na kloubovém ramenu dovolí například zachytávání obrazu pro jeho následné promítání ve třídě.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o zařízení, které je určené především do školství. Posloužit může přímo ve třídě, ale učitelé ho mohou využít také pro vytváření multimediálních materiálů a poznámek k lekcím. Základní funkce vizualizéru ELP-DC11 je taková, že se připojí přímo k projektoru, který promítá snímaný obraz. To funguje s jakýmkoliv projektorem, ovšem u modelů Epson je výhodou detekce nativního poměru stran.Oblast záběru zhruba odpovídá listu papíru o velikosti A3. Základna pak obsahuje řadu tlačítek, která mohou být využita k několika funkcím, a sice k automatickému zaostřování, přepínání mezi vstupy (PC nebo kamera vizualizéru), zvětšování a zmenšování nebo k záznamu videa. Hlava je otočná vertikálně i horizontálně v rozsahu 90 stupňů a rovněž umožní připojení mikroskopu.

Aplikační software je tu pro řízení funkcí zařízení a nabízí také multimediální funkce pro pořizování fotografií i videa včetně časosběrného režimu (až 72 hodin), dále je tu vestavěný mikrofon, funkce živých poznámek, kreslicí nástroje a snímky i videa lze doplnit o poznámky či audiokomentář.

Nejdůležitější vlastnosti:
 • 5megapixelový senzor
 • Obnovovací frekvence zobrazení - 30 snímků za sekundu
 • Výstupní rozlišení: XGA 1 024 x 768, WXGA 1 280 x 800 nebo SXGA 1 280 x 1 024
 • Oblast záběru - formát A3
 • Jednodotykové tlačítko pro automatické zaostření
 • Digitální 10x zoom
 • Dálkové ovládání a velká ovládací tlačítka
 • Zobrazení dvou snímků – jeden živý a jeden z vnitřní paměti - na rozdělené projekční ploše
 • Pomocí konektoru, který je součástí dodávky, lze připojit mikroskop
 • 1 GB vnitřní paměti a možnost použití karet SD/SDHC
 • Vestavěný mikrofon
 • 90° vertikálně a horizontálně otočná hlava s kamerou
 • Tříkloubové vyklápěcí rameno pro pohyb nahoru/dolů/vpřed/vzad
 • LED osvětlení pro použití ve zhoršených světelných podmínkách
 • Zámek Kensington, "bezpečnostní tyč" a otvory pro šrouby

Epson doporučuje vizualizér využít s projektory Epson EB-450Wi a EB-460i. K dispozici je již od tohoto měsíce za cenu 12370 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Epson
reklama
Nejnovější články
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik