www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Epson Moverio – 3D HMD s průhledným panelem

Epson Moverio – 3D HMD s průhledným panelem
, , aktualita
Začátkem listopadu představila japonská společnost svůj nový přístroj Moverio. Jedná se o samostatné 3D brýle (HMD) vybavené průhledným panelem. Výrobce přitom tvrdí, že jeho zařízení je první svého druhu.

K oblíbeným
reklama
Společnost Epson Japan nedávno přišla s novým produktem Moverio, který není nic jiného než speciální typ 3D brýlí (jinak označované jako 3D HMD, z anglického 3D Head-mounted display - doslovně přeloženo "Obrazovka připevněná k hlavě"). Tyto brýle připomínají kombinaci průhledných brýlí NEC Tele Scouter a elegantní 3D OLED helmy Sony HMZ-T1. Celý přístroj běží na operačním systému Android.


Průhledný panel brýlí umožňuje uživateli vidět své okolí


Moverio vytváří iluzi 80“ obrazovky sledované ze vzdálenosti 5 m (obraz přitom může být jak 2D, tak 3D). Uživatel navíc může vidět, co se děje v jeho okolí. Brýle jako takové jsou připojeny k samostatnému modulu ovladače, který obsahuje 1 GB vnitřní paměti a jeden slot na microSD karty. Zařízení bude podporovat kódování videa MPEG-4/MPEG-4 AVC/H.264, včetně 3D obrazu formátu side-by-side (samozřejmostí jsou i zvukové soubory AAC a MP3).


Epson Moverio - pohled zblízka


Má to však jeden „nepodstatný“ háček, dvojice 0,52“ obrazovek má rozlišení pouhých 960 × 540 px. Lépe už zní přímý přístup na YouTube, internetový prohlížeč, podpora Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n a microUSB. To vše přitom využívá Android 2.2. Rozměry brýlí činí 205×178×47 mm s hmotností 240 g, kdežto míry ovladače jsou 67×107×19 mm a 160 g.


Součástí balení je i ovladač, který se vleze do kapsy


Je otázkou, jestli sledování filmů je opravdu vhodné využití průhledného panelu (což určitě potvrdí všichni příznivci rozšířené reality). Rozebírat není nutné ani možné závratě a nevolnosti (způsobené protichůdnou informací mezi LCD a realitou, viz četba v jedoucím autě). Jako první bude Epson Moverio k dispozici v Japonsku od 25. listopadu s cenou 60 000 ¥ (kolem 14 700 Kč).Zdroj: TechCrunch

reklama
Nejnovější články
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
26.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář