www.tvfreak.cz
>
>
>

Epson EB-5: dotykové projektory se představují

Epson EB-5: dotykové projektory se představují
, , aktualita
Od společnosti Epson se na trh dostaly nové projektory řady EB-5, které jsou označovány za interaktivní a dotykové. Jsou tak určeny především do firem a vzdělávacích institucí, kde se využijí jejich vlastnosti.
K oblíbeným
reklama
Projektor Epson EB-5 je tedy určený především pro vzdělávání a umožní využít svůj systém dotykového ovládání, který je schopen rozpoznat až šest bodů a také se mohou využít dvě interaktivní pera. Dotykem prstu tak můžeme třeba měnit snímky, vybírat vstupy, ukládat obrázky, psát text nebo jej zvýrazňovat, což lze jak dotykem prstu, tak s pomocí pera. Díky velmi krátké projekční vzdálenosti se také na promítaném obrazu neobjevují stíny a odlesky.

Instalace a konfigurace projektoru je usnadněna tím, že nejsou vyžadovány ovladače a k dispozici je automatická kalibrace. Projektor také může fungovat pouze sám o sobě bez počítače, pokud tedy uživateli stačí pouze režim vkládání poznámek.

Konkrétně tu je třeba model EB-595Wi disponující rozlišením WXGA či XGA, světelným výstupem 3000 lumenů a využívající pochopitelně technologii Epson 3LCD. V nabídce má také rozhraní HDMI i klasický D-Sub, dále tu je možnost bezdrátového připojení a sdílení obsahu z chytrých zařízení pomocí aplikace iProjection.

Projektor EB-595Wi bude dostupný od května 2014 za doporučenou maloobchodní cenu 72.153,- Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Epson
reklama
Nejnovější články
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
26.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář