Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Epson EB-5: dotykové projektory se představují

4.3.2014, Jan Vítek, aktualita
Od společnosti Epson se na trh dostaly nové projektory řady EB-5, které jsou označovány za interaktivní a dotykové. Jsou tak určeny především do firem a vzdělávacích institucí, kde se využijí jejich vlastnosti.
Projektor Epson EB-5 je tedy určený především pro vzdělávání a umožní využít svůj systém dotykového ovládání, který je schopen rozpoznat až šest bodů a také se mohou využít dvě interaktivní pera. Dotykem prstu tak můžeme třeba měnit snímky, vybírat vstupy, ukládat obrázky, psát text nebo jej zvýrazňovat, což lze jak dotykem prstu, tak s pomocí pera. Díky velmi krátké projekční vzdálenosti se také na promítaném obrazu neobjevují stíny a odlesky.

Instalace a konfigurace projektoru je usnadněna tím, že nejsou vyžadovány ovladače a k dispozici je automatická kalibrace. Projektor také může fungovat pouze sám o sobě bez počítače, pokud tedy uživateli stačí pouze režim vkládání poznámek.

Konkrétně tu je třeba model EB-595Wi disponující rozlišením WXGA či XGA, světelným výstupem 3000 lumenů a využívající pochopitelně technologii Epson 3LCD. V nabídce má také rozhraní HDMI i klasický D-Sub, dále tu je možnost bezdrátového připojení a sdílení obsahu z chytrých zařízení pomocí aplikace iProjection.

Projektor EB-595Wi bude dostupný od května 2014 za doporučenou maloobchodní cenu 72.153,- Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Epson