www.tvfreak.cz
>
>
>

Epson a jeho první pasivní a komerční 3D projektor

Epson a jeho první pasivní a komerční 3D projektor
, , aktualita
Společnost Epson oznámila, že na trh začíná dodávat svůj první pasivní 3D projektor, který je určen pro komerční využití. Jedná se v podstatě o systém dvou propojených projektorů, jenž se dá využít třeba v muzeích, ve vzdělávacích institucích, apod.
K oblíbeným
reklama
Nový projektorový systém od firmy Epson získal označení EB-W16SK a skládá se ze dvou samostatných projektorových jednotek, které jsou usazeny ve speciálním držáku. Tento systém slibuje dle tiskové zprávy nízké celkové náklady na vlastnictví (TCO) a podporu všech současných 3D formátů kompatibilních s HDMI.

Projektory jsou navzájem spojeny pomocí rozhraní USB, aby si mohly předávat informace o ovládání a výsledném nastavení. Ke každému je pak připojena polarizační deska, aby pak vznikla překrývající se projekce, kterou opět přes polarizační brýle budeme vnímat ve třech rozměrech. A aby byly oba obrazy dokonale sladěny, k tomu přispěje funkce "automatického zarovnání", díky čemuž se zkrátí a zjednoduší instalace.

Využita je zde technologie 3LCD od samotné firmy Epson, dále lampa se světelným výstupem 3000 lumenů (barevný i bílý) a podporovány jsou formáty 3D signálu side-by-side, top-and-bottom i frame packing. Epson také k systému dodává jeden kus polarizačních 3D brýlí, což je tedy vzhledem k celkové ceně 47725 Kč (1898 euro) jen zanedbatelný bonus. Dostupnost systému EB-W16SK je přitom okamžitá.

Shrnuté hlavní vlastnosti:
  • První systém dvou propojených pasivních 3D projektorů od společnosti Epson
  • Velkoformátová projekce
  • Technologie Epson 3LCD
  • Stejně vysoký bílý a barevný světelný výstup 3 000 lumenů
  • Podpora všech formátů 3D signálu kompatibilních s HDMI (side-by-side; top-and-bottom; frame packing)
  • Polarizační deska připojena ke každému objektivu
  • Snadné zarovnání 3D obrazu pomocí funkce automatického zarovnání projektoru
  • Vertikální a horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení

Zdroj: TZ Epson
reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik