www.tvfreak.cz
>
>
>

Epson a dva nové projektory pro domácnosti

Epson a dva nové projektory pro domácnosti
, , aktualita
Společnost Epson si připravila dva nové modely projektorů, a to konkrétně EH-TW490 jako základ pro domácí kino a pak model EH-TW5200 označený za herní projektor. My se nyní v krátkosti podíváme na to, co nám oba nabídnou.
K oblíbeným
reklama
Epson EH-TW490 je tedy jako nástupce modelu EH-TW480 určen pro domácí kino a promítání filmů, sportovních přenosů, apod. Jedná se o projektor s označením HD-Ready, čili rozlišením 720p, který nabídne světelný výstup 3000 lumenů, kontrastní poměr 12000:1 a stejně jako jiné modely této firmy je založen na technologii 3LCD.

Dále nám tato novinka poskytne vybaven vertikální i horizontální korekcí lichoběžníkového zkreslení až do 30 stupňů a výrobce na jeho lampu poskytuje záruku na tři roky, nebo 2000 hodin provozu. Dále tu najdeme dva integrované 2W reproduktory a budeme mít možnost využít čtyři barevné režimy - Obývací pokoj, Dynamický, Kino a Hra.

Model EH-TW490 bude k dispozici od září 2013 za doporučenou maloobchodní cenu 15.100,- Kč vč. DPH.

Epson EH-TW5200 by měl být lepším z nové dvojice a nabídne nám rovněž technologii 3LCD, rozlišení Full HD 1080p, ovšem nižší světelný výstup 2000 lumenů, které ale i tak budou stačit na 30 až 300" plátno. Dále budeme mít možnost ve Full HD hrát i sledovat ve 3D a slušný je také kontrastní poměr 15000:1 a lampa pak má vydržet po dobu 4000 hodin.

Další specifikace mluví o rozhraní MHL na konektoru HDMI pro přenos obrazu z chytrého telefonu či tabletu. Zpráva se také chlubí jistým Rychlým režimem, jenž má za úkol eliminovat prodlevu obrazu (input lag?), a to je důležité především při hraní akčních her. Nakonec tu máme také 2W reproduktory, horizontální a automatickou vertikální korekci lichoběžníkového zkreslení (+/- 30°), čtyři 2D režimy (Obývací pokoj, Dynamický, Kino a Hra) a dva barevné režimy pro 3D obsah (3D dynamický a 3D kino).

Pro sledování 3D obrazu si však budeme muset zvlášť dokoupit aktivní brýle s rádiovou synchronizací (dosah 10 metrů), a to za 2000 Kč. Samotný projektor bude na trhu od října za doporučenou cenu 26190 Kč s daní.

Zdroj: TZ Epson
reklama
Nejnovější články
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky Telly přináší novou nabídku Sport online, nahradí denní balíčky
Televizní operátor Telly tento týden spustil novou nabídku pro sportovní fanoušky, která obsahuje přibližně dvě desítky kanálů a lze ji aktivovat na 14, 30 nebo 365 dnů. Z nabídky naopak zmizely stávající denní balíčky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu Google TV lze proměnit v „hloupou“ televizi bez aplikací a internetu
Operační systém Google TV přinese na televizory režim, který vypne všechny chytré funkce a připojení k internetu. Divák nepřijde o možnost sledování živých kanálů a připojení externích zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
26.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář