Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Elite X5 – znovuzrození TV Pioneer pod taktovkou Sharpu

11.8.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Počátkem tohoto roku se svět dozvěděl o plánech společností Sharp a Pioneer na vytvoření řady LCD televizorů s LED podsvícením, známou jako X5 Elite. Nyní nastal čas pro odhalení těchto špičkových televizorů s cenou od 6000 USD.
Dohoda dvou japonských společností stanovila, že Pioneer vpustí většího výrobce elektroniky Sharp pod svoji značku Pioneer Elite, pod kterou se rovněž prodává elektronika společnosti Pioneer, jako jsou špičkové receivery, přehrávače Blu-ray nebo reproduktory. Pro Sharp tak navíc budou dostupné některé technologie LCD televizorů Pioneer.


Televizor Sharp/Pioneer X5 Elite.

Nové televizory Elite budou k dostání jako dva špičkové modely o 60 palcích (Pro-60X5FD) a 70 palcích (Pro-70X5FD). Jelikož kvalitní vzhled je vizitkou každého kvalitního výrobku, byla pro řadu Elite zvolena povrchová úprava v podobě černého kartáčovaného hliníku. Oba modely budou obsahovat plnou síť podsvětlovacích LED (Full LED) s lokálním zatmíváním, což by mělo podle Sharpu zaručit špičkově sytou čerň.


Hloubka není to, čím se Sharp X5 Elite snaží oslnit.

O vysoce kvalitní zobrazení se mají dále postarat technologie jako 740Hz Motion Rate (frekvence pohybu, 240 Hz snímková interpolace se skenovacím podsvícením), 3D, poněkud zvláštní Quattron (přidané žluté subpixely, přestože lidské oko je RGB rastr a obrazový záznam je zpravidla v RGB). Televizory mají certifikát THX pro 2D i 3D a certifikaci ISF.


Jako povrchová úprava byl zvolen černý kartáčovaný hliník.

Za příplatek chtějí společnosti Sharp a Pioneer nabídnout i Internetový obsah. Dálkové ovládání obsahuje pro tento účel samostatné tlačítko služby Netflix. Další služby dostupné v těchto modelech jsou Vudu, CinemaNow, YouTube, Skype i aplikace sociálních médií.


Ovladač televizoru Sharp X5 Elite.


Dvojice nových televizorů Elite bude dostupná ve vybraných obchodech v rámci USA. Evropské verze budou k dostání s rozdílnou výbavou. Doporučená cena pro americké Pro-60X5FD (60 palců) činí 5999 USD (kolem 102 000 Kč), pro větší model Pro-70X5FD (70 palců) pak 8499 USD (cca 144 500 Kč). Evropská verze bude k vidění na zářijovém veletrhu IFA 2011 v Berlíně.

Zdroj: flatpanelshd