Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat a dvě TV novinky s Androidem

12.6.2013, Jan Vítek, aktualita
Na český trh se dostávají dvě nová androidová zařízení značky eGreat, která jsou určena pro připojení k televizoru pomocí rozhraní HDMI a rozšíření jeho možností. Jedná se o Android TV box eGreat U1 a Android TV Stick eGreat H6.
Android TV box eGreat U1 a Android TV Stick eGreat H6 na náš trh přináší společnost ConQuest entertainment. Jedná se tedy o zařízení, která pouze připojíme k televizoru pomocí rozhraní HDMI, čímž se z něj v podstatě stane "chytrý televizor". Můžeme je brát také jako malé počítače využívající televizor jako zobrazovací zařízení, což jsou v podstatě i multimediální centra, záleží jen na softwarové výbavě určující způsob použití.

Nové eGreat nám umožní na televizoru sledovat filmy z lokálního či internetového zdroje, poslech hudby, prohlížení webových stránek, využití sociálních sítí, hraní her, atp. Limitem je pouze systém Android 4.1 Jelly Bean a nabídka rozhraní.

Obě zařízení jsou také postavena na dvoujádrovém ARM Cortex-A9 pracujícím na 1,6 GHz a čtyřjádrovém GPU, mají 1 GB operační paměti a rozhraní Wi-Fi. Větší eGreat U1 pak nabídne také A/V výstup, Ethernet, slot pro MicroSD, dva USB porty a jeden slave USB pro propojení s počítačem. Dostaneme k němu také dálkový ovladač, zatímco k eGreat H6 bude třeba si nějaký případně dokoupit.

Alespoň pak budete mít na výběr mezi bezdrátovou klávesnicí, myší či rovnou Air mouse iPazzPort KP-810-16A, která bude zanedlouho také v nabídce distributora. Doporučená koncová cena eGreatu U1 je stanovena na 2190 Kč, eGreatu H6 pak přijde na 1690 s DPH.

Zdroj: TZ Conquest Entertainment