www.tvfreak.cz
>
>
>

ED-A101 a ED-A111 - projektorové novinky od Hitachi

ED-A101 a ED-A111 - projektorové novinky od Hitachi
, , aktualita
Společnost Hitachi představila hned dva nové projektory s označeními ED-A101 a ED-A111, které předurčila především pro vzdělávací instituce. Jde sice o dva modely s poněkud odlišnými názvy, ale dle samotné firmy se liší pouze a jedině svým zbarvením.
K oblíbeným
reklama
Projektory Hitachi ED-A101 a ED-A111 mají tedy bílé, respektive světle oranžové zbarvení, ovšem více zajímavé jsou jejich specifikace. Oba se vyznačují kontrastním poměrem obrazu 500:1, svítí 1500 ANSI lumeny a jejich nativní rozlišení je XGA, tedy 1024 x 768. Právě díky tomu se hodí především pro vážnější použití, protože jejich obraz není širokoúhlý.



Mezi další důležité údaje patří výdrž lampy až 4000 hodin, což je mezi dnešními projektory trošku nadprůměrná hodnota. K ochraně projektoru jinak přispěje vzduchový filtr. Co se týče samotného obrazu, pak projektory dokáží poskytnout úhlopříčku 60 palců (152,4 cm) ze vzdálenosti pouze 16 palců (cca 42 cm). To je možné díky zrcadlu, jež zvětšuje obraz a díky nemu můžeme přisunout projektor k plátnu až na 9,6 cm.

Proti zcizení tu pak je otvor pro zámek Kensington a uplatní se také zamknutí pomocí PINu a funkce MyScrenn PIN lock. Nové modely by již měly být na trhu.

Zdroj: TZ Hitachi
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik