Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EBU nadále podporuje pozemní digitální vysílání

16.6.2010, Jiří Piškula, aktualita
Asociace evropských veřejnoprávních médií EBU vydala počátkem června stanovisko, které podporuje digitální terestrické televizní vysílání jako jednu z hlavních platforem vhodnou pro veřejnoprávní televizní vysílání.
V pozičním dokumentu EBU s názvem „Terrestrial Broadcasting in Europe“ je vyzdvižen význam šíření veřejnoprávního vysílání pozemní cestou z hlediska plnění závazku pokrýt signálem velkou část populace. V mnoha evropských zemích vysílání pokrývá 98 a více procent obyvatelstva, přičemž musí být zároveň povinně dostupné bez poplatků (FTA, free-to-air). Dále je vyjmenováno mnoho přínosů a výhod pozemního digitálního vysílání v Evropě. Důkazem, že tato platforma má stále velký význam, je podle EBU přetrvávající nárůst počtu televizních programů šířených tímto způsobem, a to včetně HDTV kanálů.
Členové EBU od roku 1950 do dneška (včetně dvou kandidátských zemí).

V ČR pokračují práce na strategii „Digitální Česko“, které směřují k letošnímu podzimu, kdy by měl být dokument hotov a připraven pro vládu. Pokročila také konzultace ke strategickému dokumentu ČTÚ ke správě kmitočtového spektra, který prošel do dalších fází po seminářích a dodání připomínek ze stran dotčených subjektů.

Zdroj: EBU