Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvojitý tuner pro letošní 4K TV Sony

31.3.2015, Pavel Zubatý, aktualita
Stejně jako loni, i letos Sony uvede 4K televizory s dvojitým tunerem. Výhodou takového přístupu je možnost sledovat jeden televizní kanál a nahrávat druhý. Potvrzena je šestice modelů určených pro evropský trh.
Japonská společnost Sony ohlásila, že v průběhu letošního roku uvede na evropský trh šestici 4K Ultra HD televizorů. Nejlevnějším zástupcem bude model X83C, nejdražším high-endový přístroj X94C podporující HDR. X94C navíc bude vybavený výkonnými reproduktory. Chybět nebude ani zahnutá televize S85C. Zbytek tvoří modely s plochým panelem a modelovým označením X85C, X90C a X93C. X93C se od vlajkové lodi liší jen absencí HDR a nižší úhlopříčkou. X90C je dokonce jedním z nejtenčích televizorů vůbec. Všechny tyto 4K televizory nabídnou dvojitý tuner. To samé se bohužel nedá říct o televizorech s klasickým rozlišením Full HD. Duplicitní tuner totiž umožňuje sledovat jeden televizní kanál a nahrávat druhý.

Samotné nahrávání je poměrně intuitivní. Přes USB stačí připojit pevný disk a můžete nahrávat. Televize využívá platformu Android TV, která umožňuje zobrazit přehled všech nahrávek (nebo spustit nový záznam). Využití dvou tunerů rovněž dovoluje pozastavit živé televizní vysílání. Samozřejmostí je nastavení nahrávání dopředu. Pro případ příjmu kódovaného signálu kabelové televize jsou přístroje vybaveny jedním CI slotem. Díky tomu odpadá nutnost vlastnit dodatečný set-top box. Chybět nebude ani služba PlayStation Now. Televizory budou dostupné ve velikostech 55 a 65 palců. High-endový model X94C bude k mání pouze s úhlopříčkou 75 palců. Potvrzena je rovněž 75" verze modelu X85C. Cena ani přesné datum uvedení na trh zatím známy nejsou.

Zdroj: FlatpanelsHD