Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvě projektorové novinky od Epsonu

3.7.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Epson si pro nás připravila dva nové projektory EB-Z8000WU a EB-Z8050W, které mají vynikat především úrovní jasu, díky čemuž budou vhodné pro instalaci do velkých sálů. Krom toho se dočkáme i vysokého rozlišení a dalších kvalit.
Projektory Epson EB-Z8000WU a EB-Z8050W se liší především v maximálním nativním rozlišení a maximální jas mají oba také odlišný, a sice 6000, respektive 7000 lumenů. Toho dosahují díky systému se dvěma lampami, jenž je předurčil pro použití i ve světlých prostorách, jako jsou přednáškové sály, konferenční místnosti či posluchárny


Epson EB-Z8000WU

Promítací systém využívá technologii 3LCD, kde EB-Z8000WU nabízí rozlišení až 1920 x 1200 (WUXGA) a EB-Z8050W 1280 x 800 (WXGA). Vyšší rozlišení je tu tedy vykoupeno nižším jasem. Technologie Epson C2Fine má zajistit kontrastní poměr 5000:1 s využitím automatické clony

Epson dále mluví o originální technologii pro chlazení, která využívá tekuté médium, jež přímo snižuje teplotu LCD panelů. Toto chlazení má zajistit bezpečný provoz i v 45stupňovém prostředí, kde by ovšem můj vlastní provoz již asi selhával.Vybrat si také můžeme mezi šesti volitelnými objektivy s automatickými funkcemi flexibilního posunutí (vertikální/ horizontální posun objektivu, zaostření a zvětšení), systém kabelů má dbát také na jejich dobré schování, aby opticky nerušily a Epson také zmiňuje úchyty pro snadné přenášení, kdyby to bylo zapotřebí. Tyto úchyty také slouží jako ochrana proti krádeži (vedle nich i bezpečnostní zámek Kensington) a je pro ně připraven stropní úchyt.

Funkce Epson EasyMP je tu pak pro bezdrátové prezentace s využitím až čtyřech projektorů najednou, pohotovostní režim si má říct pouze o 1 W energie a při výrobě nebylo dle Epsonu použito olovo ani halogeny. A co se týče vstupů a výstupů, zmíněny byly především RJ45 pro monitorování pomocí Ethernetu, HDMI, DVI-D a 5BNC. Hmotnost projektorů včetně objektivů činí 22 kg, rozměry 734 x 534 x 167 mm, ovšem dostupné nebudou zrovna hned.

Model EB-Z8000WU bude k dispozici od září roku 2009 a řada EB-Z8050W se na trhu objeví v lednu příštího roku.

Zdroj: TZ Epson
reklama
reklama