Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dva nové projektory řady XEED

18.6.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Canon Europe si připravila tiskovou zprávu, v níž představila dva nové multimediální projektory řady XEED, a to modely SX6000 a WX6000. Ty slibují vysoký výkon a možnost využití několika doplňkových objektivů...
Novinkami tedy jsou projektory Canon XEED SX6000 a WX6000 dosahující světelného toku 6000 lumenů, respektive 5700 lumenů. Určeny jsou spíše pro profesionální využití než do domácnosti a také pro vzdělávací účely, k čemuž slibují vedle vysokého světelného výkonu také živé barvy.

Model SX6000 má rozlišení SXGA+ (1400x1050 pixelů) a poměr stran 4:3 a model WX6000 nabízí rozlišení WXGA+ (1440x900 pixelů) a poměr stran 16:10. Oba jsou pak vybaveny technologií AISYS přímo od Canonu, což je optický systém AISYS spolupracující s technologií LCOS, jenž má zajistit vyšší jas, kvalitu obrazu a čistotu barev.

K dispozici je také nový objektiv s 1,95násobným zoomem pro standardní projekci 100" obrazu (254 cm) a s rozsahem projekčních vzdáleností 7,6 až 15 metrů. Dovoluje také projekční vzdálenost až 88 metrů pro promítání obrazu s maximální úhlopříčkou 600 palců. Canon uvádí, že tento objektiv má jen minimálně snížit jas, a to i při projekci s použitím dlouhých projekčních vzdáleností a také na obrazu nemá být patrné žádné zkreslení.

Dále Canon hovoří o snadné údržbě a ovládání. Sem patří dálkové ovládaní elektromechanického zoomu, zaostření a posunu objektivu (s přesností 0,5 pixelu), snadno dostupné testovací vzory po stisku jednoho tlačítka, možnost promítání na stěny, strop i podlahu a kompatibilita s novým kabelovým dálkovým ovládáním určeným pro použití v prostředích, kde jsou zařízení mimo dosah infračerveného signálu (nebo kde ho nelze využít).

Oba projektory budou k dispozici od posledního čtvrtletí tohoto roku za neuvedenou cenu a vedle nich si Canon chystá také verze pro zdravotnictví vybavené speciálním obrazovým režimem DICOM. Ty přijdou na trh hned poté a ve stejném čtvrtletí také přijde na trh ultrazoom objektiv, jejž budete moci využít se všemi modely řady multimediálních projektorů Canon XEED.

Zdroj: Canon Europe
reklama
reklama