Dune HD RealBox 4K: multimediální centrum se dvěma systémy

Dune HD RealBox 4K: multimediální centrum se dvěma systémy
, , aktualita
Značka Dune HD uvedla na trh vůbec první běžně dostupný TV box s procesorem RTD1395, který si poradí s videi ve 4K HDR. Zařízení je vybaveno dvěma operačními systémy – linuxový Dune HD OS doplňuje Android.
K oblíbeným
reklama
Společnost Dune HD není na trhu s multimediálními přehrávači žádným nováčkem a s mnoha jejími modely se můžeme setkat také na českém trhu, jiné zase rádi využívají operátoři IPTV. Nejnovějším přírůstkem v obsáhlém portfoliu se stal Dune HD RealBox 4K, který využívá relativně nový Realtek RTD1395. Tento čipset jsme dosud mohli vidět pouze v jednodeskovém počítači Banana Pi BPI-M4 nebo v TV boxech navržených pro poskytovatele služeb, ale nikoliv určené pro přímý prodej koncovým zákazníkům. Realtek RTD1395 je o něco levnější alternativou k modelům RTD1295 a RTD1296, ale přitom nabízí totožné schopnosti při přehrávání videa. Jeho součástí jsou čtyři procesorová jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali-470MP4.
 
 
Dune HD RealBox 4K využívá také 2GB operační paměť a 16GB vnitřní úložiště s rozšířením přes slot microSD. Přehrávač si poradí s běžnými formáty včetně 10bitových 4K HDR videí se 60 fps kódovaných v H.265 a VP9. Podporován je také standard HDR10+, Blu-ray včetně navigace v menu, 3D videa nebo automatické přepínání mezi snímkovacími frekvencemi. I přes certifikát Widevine Level 1 DRM zatím zařízení nepodporuje Netflix. Kromě výstupu HDMI 2.0a je TV box vybaven dvěma porty USB 2.0, Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6 a Bluetooth. Zařízení měří 109 x 109 x 21 mm a lze jej připevnit na stěnu. Vybaven je také malým displejem, který zobrazuje základní informace.
 
 
Multimediální centrum používá dvojici operačních systémů. Linuxový Dune HD OS je určen pro bezproblémové přehrávání multimediálních souborů a slibuje vysokou stabilitu. Pokud se neobejdete bez některých aplikací, můžete použít také Google Android, i když v zastaralé verzi 7.1. Zařízení můžete také snadno integrovat do ekosystému chytré domácnosti prostřednictvím platforem jako Control4 a Creston. K ovládání i přístupu do multimediální knihovny lze využít mobilní aplikace Dune Control, která je dostupná pro Android a iOS. V základním balení ovšem nechybí ani standardní dálkový ovladač (s infraportem). Dune HD RealBox 4K lze aktuálně objednat na oficiálních stránkách výrobce za 169 dolarů, v přepočtu 4 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik