Dune HD RealBox 4K: multimediální centrum se dvěma systémy

Dune HD RealBox 4K: multimediální centrum se dvěma systémy
, , aktualita
Značka Dune HD uvedla na trh vůbec první běžně dostupný TV box s procesorem RTD1395, který si poradí s videi ve 4K HDR. Zařízení je vybaveno dvěma operačními systémy – linuxový Dune HD OS doplňuje Android.
K oblíbeným
reklama
Společnost Dune HD není na trhu s multimediálními přehrávači žádným nováčkem a s mnoha jejími modely se můžeme setkat také na českém trhu, jiné zase rádi využívají operátoři IPTV. Nejnovějším přírůstkem v obsáhlém portfoliu se stal Dune HD RealBox 4K, který využívá relativně nový Realtek RTD1395. Tento čipset jsme dosud mohli vidět pouze v jednodeskovém počítači Banana Pi BPI-M4 nebo v TV boxech navržených pro poskytovatele služeb, ale nikoliv určené pro přímý prodej koncovým zákazníkům. Realtek RTD1395 je o něco levnější alternativou k modelům RTD1295 a RTD1296, ale přitom nabízí totožné schopnosti při přehrávání videa. Jeho součástí jsou čtyři procesorová jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali-470MP4.
 
 
Dune HD RealBox 4K využívá také 2GB operační paměť a 16GB vnitřní úložiště s rozšířením přes slot microSD. Přehrávač si poradí s běžnými formáty včetně 10bitových 4K HDR videí se 60 fps kódovaných v H.265 a VP9. Podporován je také standard HDR10+, Blu-ray včetně navigace v menu, 3D videa nebo automatické přepínání mezi snímkovacími frekvencemi. I přes certifikát Widevine Level 1 DRM zatím zařízení nepodporuje Netflix. Kromě výstupu HDMI 2.0a je TV box vybaven dvěma porty USB 2.0, Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6 a Bluetooth. Zařízení měří 109 x 109 x 21 mm a lze jej připevnit na stěnu. Vybaven je také malým displejem, který zobrazuje základní informace.
 
 
Multimediální centrum používá dvojici operačních systémů. Linuxový Dune HD OS je určen pro bezproblémové přehrávání multimediálních souborů a slibuje vysokou stabilitu. Pokud se neobejdete bez některých aplikací, můžete použít také Google Android, i když v zastaralé verzi 7.1. Zařízení můžete také snadno integrovat do ekosystému chytré domácnosti prostřednictvím platforem jako Control4 a Creston. K ovládání i přístupu do multimediální knihovny lze využít mobilní aplikace Dune Control, která je dostupná pro Android a iOS. V základním balení ovšem nechybí ani standardní dálkový ovladač (s infraportem). Dune HD RealBox 4K lze aktuálně objednat na oficiálních stránkách výrobce za 169 dolarů, v přepočtu 4 000 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik