Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dramatický nárůst dodávek 4K TV, milion měsíčně

19.5.2014, Milan Šurkala, aktualita
Výroba a prodeje 4K televize doposud rostly jen pomalu, ale v březnu zaznamenaly raketový nárůst a bylo dodáno přes milion těchto televizí s vysokým rozlišením. Čísla se začínají blížit prodejům za celý rok 2013.
4K Ultra HD televize to zatím neměly lehké, zejména kvůli nedostatku obsahu se jejich prodeje rozjížděly jen pomalu. Letošní březen byl ale rekordní a dodávky zvýšil v podstatě trojnásobně proti předchozímu měsíci. V řeči čísel to znamená překonání milionové hranice, přesněji 1,1 milionu kusů v březnu 2014, přičemž v únoru 2014 to bylo jen 384.000 kusů.


Sony Bravia X9000B


O rok dříve, tedy v březnu 2013, dodávky činily méně než 150 tisíc kusů. Spekuluje se, že za to může mimo jiné i předzásobení obchodů vzhledem k chystanému FIFA World Cup, který se bude konat v červnu a některé zápasy budou i ve 4K rozlišení. 4K televize se nicméně zatím stále prodávají zejména v Číně. Z celkových 1,6 milionu kusů za rok 2013 bylo totiž dodáno celých 84 % právě do Číny.

Zdroj: www.kitguru.net, www.hdtvtest.co.uk
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.