Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Dotykové In-cell LCD od Toshiby

, , aktualita
Dotykové In-cell LCD od Toshiby
Koncem minulého měsíce uvedla Toshiba nové dotykové LCD panely. Výjimečné jsou tím, že jde o první zástupce kapacitních multi dotykových panelů s maticí čidel vestavěnou přímo mezi pixely panelu LTPS TFT.
Dotykové In-cell LCD od Toshiby
Zatím se jedná o 7palcové obrazovky vhodné pro použití v satelitních navigacích nebo průmyslu. Většina dotykových obrazovek přitom sestává ze 2 částí – průhledné dotykové vrstvy a samotného LCD. Tyto In-cell panely jsou při 7" a rozlišení 1 024 × 600 bodů tenčí (cca 1 mm, úspora 57 %), lehčí (225 g, úspora 52 %) a méně se lesknou (–10 %). Výsledná zařízení s tímto displejem proto mohou mít nejen nižší hmotnost, ale i nižší spotřebu a čistější obraz.


Své využití najde nový multidotykový displej v GPS navigacích, průmyslu, mobilech, zařízeních tablet PC...

Základem těchto obrazovek je LTPS TFT (low-temperature poly-silicon thin-film transistor nízkoteplotní polykřemíková tenká vrstva tranzistorů), jehož součástí jsou nejen pixely, ale i mřížka průhledných elektrod schopných detekovat změny kapacity v místě, kde se prst dotýká LCD. Tím se liší od konkurenčních řešení In-cell panelů, jejichž čidla spoléhají buď na změnu z vnějšku dopadajícího světla nebo změnu napětí tlakovým působením na dvě vrstvy skleněného substrátu.

Vývoj této komponenty se přitom neobešel bez komplikací. Nejzávažnějším mohlo být rušení signálů v panelu, ale i to se podařilo odstranit. Patentované řešení Toshiby je v základu jednoduché – každý pixel má vlastní obvod, který zesiluje a vysílá výsledný signál. Ukázka tohoto panelu pak mohla být k vidění od 17. do 19. května na mezinárodní výstavě/symposiu SID 2011 (49th SID International Symposium, Seminar and Exhibition), která se konala od 15. do 20. května v Los Angeles (USA).

Zdroj: Tech-On!