Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dolby Vision pro Sony TV přijde v lednu 2018

27.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Sony informovalo, že slibovanou aktualizaci přinášející podporu Dolby Vision, v pořadí třetího HDR formátu, vydá až v lednu příštího roku a během února budou aktualizovány všechny podporované televizory.. Pro jaké modely tento update vyjde?
V lednu na veletrhu CES 2017 nás Sony informovalo, že plánuje přinést Dolby Vision na své vybrané televizory, nezveřejnilo však ani orientační termín. Nikdo asi nečekal, že vývoj aktualizace bude trvat 12 měsíců. Do konce letošního roku už japonský výrobce nestihne vydat slibovaný update, uživatelé z Evropy a USA se dočkají až koncem ledna 2018, kdy započne jeho distribuce. K vydání však dojde postupně (nejspíš v závislosti na konkrétním modelu a regionu), ale zaktualizováno by měl mít výrobce ještě během února 2018.
 
 
Zatím není jasné, zda bude aktualizace kromě přidání podpory Dolby Vision obsahovat také další novinky. Určena bude pro Sony A1 OLED TV, stejně jako vybrané modely LCD TV – Sony XE94, XE93 a ZD9 (na americkém trhu jsou označovány jako X94E, X93E a Z9D). Dolby Vision bude po HDR10 a HLG třetím formátem vysokého dynamického rozsahu, který se objeví na televizorech od Sony.
Na rozdíl od ostatních využívá tzv. dynamická metadata, takže obraz může být optimalizován v jednotlivých scénách nebo dokonce snímcích. V letošním roce byla navíc představena čistě softwarová verze Dolby Vision, která nevyžaduje žádnou speciální hardwarovou součástku, aktualizována tak mohou být i starší zařízení, která nebyla z výroby připravena tento formát. Obsah v Dolby Vision nabízí většina velkých hollywoodských studií (s výjimkou 20th Century Fox) i streamovací služby jako Netflix nebo Amazon Video.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com