Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DogTV míří do Evropy

20.10.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Americká stanice čistě pro psy míří na Starý kontinent, přesně rok od zahájení vysílání. DogTV vznikl na základě výzkumu chování psů. Navázal tím na televizní pořady, které běžely na ostatních stanicích pro zabavení osamělých zhýčkaných mazlíčků.
Veletrh televizní zábavy MIPCOM 2014, konaný ve francouzském Cannes, přinesl nejednu zajímavou novinku. Příkladem může být televizní kanál navržený čistě pro psy (lat. Canis lupus familiaris). Představen byl přesně před rokem na stejném veletrhu, aby začal vysílat v USA. Letos proběhla jeho evropská premiéra. Majitelé stanice podepsali smlouvu s německou firmou Deutsche Telekom. Vysílat bude na IPTV platformě Entertain. Později bude rozšířen do Velké Británie, Irska a Francie.

Premisa celého projektu bylo rozšíření televizního programu „schváleného psy pro psy“ do celého světa. Jen ve Spojených Státech je údajně 40 milionů domácností, které vlastní čtyřnohé(ho) přítele. Jenže často dochází k situaci, kdy pes zůstane dlouhé hodiny osamocen. Páníček i pánička je v práci, případné děti ve škole. Některá plemena to nesou obzvlášť špatně (i bez rozmazlování) a DogTV jim má pomoct. Kanál vysílá 24 hodin na DirecTV v USA, set-top-boxech Roku a jako stream na dogtv.com. Nově tedy na německé platformě Entertain.

DogTV uvádí, že jejich program byl vyvinut vědeckými metodami a tvrdí k tomu následující: „Více než 4 roky probíhalo testování zaměřené na psy, kteří zůstávají doma. Obsah kanálu byl navržen specificky pro jejich oči a uši. Sestává proto ze tří kategorií (relaxace, stimulace a expozice), které dohromady vytváří vyváženou kombinaci pro snížení nudy a stresu.“

Zdroj: BroadbandTVNews
reklama
reklama