www.tvfreak.cz
>
>

Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností

Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
, , aktualita
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
K oblíbeným
reklama
Máte doma televizor s 8K rozlišením? Pokud ano, patříte zatím k naprosté menšině diváků. Není divu, protože 8K TV zůstávají poměrně drahou záležitostí. V roce 2020 se jich celosvětově prodalo méně než 350 tisíc. To je dokonce méně, než předpokládali analytici. Výrobcům totiž překazilo plány zrušení významných sportovních událostí – především Letních olympijských her v Tokiu – kvůli pandemii koronaviru. Organizátoři plánovali přímý přenos 8K, což by zajisté podpořilo prodej televizorů s tímto rozlišením. Zatím totiž víceméně chybí obsah v 8K, proto výrobci lákají hlavně na upscaling obsahu ze 4K nebo nižšího rozlišení.
 

Očekávaný prodej 8K TV do roku 2025
 
S klesajícími cenami i větší nabídkou obsahu ovšem 8K TV zamíří do stále většího počtu obývacích pokojů. Analytická společnost Strategy Analytics očekává, že se v roce 2021 prodá více než 1 milion televizorů s rozlišením 8K, tedy přibližně třikrát více než vloni. A rychlý růst by neměl zpomalovat ani v následujících letech. V roce 2022 by se mělo prodat okolo čtyř milionů 8K TV. Do roku 2025 by mělo přibližně 75 milionů domácností po celém světě vlastnit alespoň jednu 8K TV. Z toho 25 milionů domácností bude v Severní Americe, ale velký zájem o tyto televizory je očekáván také v Číně. Naopak region střední a východní Evropy, kam je řazena také Česká republika, by se měl na úspěchu 8K TV podílet jen minimálně.
 
Podle analytiků bude rozlišení 8K TV souviset se zájmem o televizory s velkými úhlopříčkami. Tento trend je patrný hlavně v některých regionech, jako je již zmiňovaná Severní Amerika nebo Čína. S klesajícími cenami 8K panelů přitom výrobci postupně budou přecházet ze 4K na 8K, což se nejprve dotkne právě velkých úhlopříček (nad 70 palců). Později se 8K stane standardem také v kategorii 60 až 69 palců. Ostatně podobnou změnu jsme mohli vidět i s příchodem jiných rozlišení. Také první 4K TV nesly zpočátku astronomické ceny, ale postupně se rozšířily i mezi mainstreamové modely s cenou pod 10 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala