Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Do Evropy míří další QLED TV od Nokie, nyní od 43" až do 70"

25.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
Pod značkou Nokia se v Evropě objeví nové chytré televize s technologií QLED. Ty doplní stávající úhlopříčky a nově budou k dispozici i ve velikostech 43", 55", 58" a novým maximem bude 70" varianta.
Společnost StreamView GmbH představuje pod značkou Nokia nové chytré televize, které využívají technologii QLED. Ty už byly na některých trzích k dispozici, nově se ale rozšiřuje množství úhlopříček, ve kterých se budou vyrábět. K 50" a 65" variantám nově přibyde menší 43" verze, pak střední 55" a 58" varianty, k rozšíření dojde i směrem nahoru a objeví se větší 70" úhlopříčka.
 
Nokia QLED LCD TV
 
Televize využívají technologií kvantových teček (Quantum Dot) a běží na operačním systému Android TV. Jsou zde 3 porty HDMI, dva USB, nechybí ani LAN (RJ-45), A/V port, bezdrátová rozhraní pak zahrnují Wi-Fi a Bluetooth. Systém běží na 4jádrovém procesoru, je zde 1,5 GB RAM, 8GB úložiště, samozřejmostí je podpora DVB-T2, DVB-S2 i DVB-C. Pokud jde o ceny, ty byly stanoveny na 649 EUR (43"), 849 EUR (55"), 899 EUR (58") a 1499 EUR (70").
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.