Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dnes startuje 2. řada seriálu Star Trek: Strange New Worlds

15.6.2023, Karel Polívka, aktualita
Dnes startuje 2. řada seriálu Star Trek: Strange New Worlds
Dnes startuje 2. řada seriálu Star Trek: Strange New Worlds, který se zaměřuje na posádku lodi Enterprise pod velením kapitána Christophera Pikea (Anson Mount), jehož doplňuje mladý vědecký důstojník Spock. Pojďme si přiblížit, na co se můžeme těšit.
Když se v roce 2019 v rámci 2. řady seriálu Star Trek: Discovery poprvé objevil Anson Mount coby Christopher Pike, kapitán lodi USS Enterprise (NCC-1701), působil na mě jako zjevení, jelikož mu tato role charismatického, klidného a rozumného velitele opravdu výborně sedla a byl to velký rozdíl oproti 1. řadě, z které jsem měl jako mnozí jiní fanoušci Star Treku z vícero důvodů dost rozpačité dojmy. O několik episod později jej doplnil i mladý vědecký důstojník Spock, kterého také velmi dobře ztvárnil herec Ethan Peck.
 
Po odvysílání měla tato 2. řada právě díky začlenění těchto postav tak pozitivní ohlasy, a to zejména z řad dlouhodobých fanoušků Star Treku, že se tvůrci rozhodli vytvořit spinoff se zaměřením právě na posádku USS Enterprise pod velením kapitána Christophera Pikea, kterého doplní:

Vznikl tak seriál Star Trek: Strange New Worlds (ST: SNW), jehož 10 episod 1. řady se vysílalo od 5. 5. do 7. 7. 2022. Mezi fanoušky měl enormní úspěch díky tomu, že jej jeho tvůrci pojali jako návrat ke kořenům, a to nejen z hlediska koncepce jednotlivých episodických příběhů (tzn. už nešlo o 1 dějovou linku, která by se postupně rozvíjela v rámci celé řady), ale také důrazem na příběhové zápletky a dialogy, aneb co se v jednotlivých episodách řešilo a jakým způsobem. A nelze opomenout, že na konci poslední episody jsme se také setkali s mladým kapitánem Kirkem v době několik let před tím, než se ujal velení USS Enterprise.
 
Ještě před počátkem vysílání 1. episody se tvůrci rozhodli, že vznikne i druhá řada. A dnes už víme, že bude následovat minimálně i 3. řada. Pojďme si tedy přiblížit, na co se můžeme těšit v 2. řadě, která dnes startuje na streamovací službě Paramount+ (jednotlivé episody budou vysílané vždy ve čtvrtek v týdenních intervalech):

 

Na co se můžeme těšit?

 
 
 

Oficiální trailer:

 
 
 

Oficiální teaser:

 
 
 
Ještě je třeba dodat, že fanoušci Star Treku postavu klidného Christophera Pikea znají především z úplně první pilotní episody Star Treku z roku 1965 s názvem The Cage, kde jej ztvárnil herec Jeffrey Hunter (k jejímu zveřejnění došlo až o 20 let později), která ale byla pro start nového seriálu zavržena a byl objednán nový pilot s novou hlavní postavou – na scénu se tak dostal mnohem více impulsivní James Tiberius Kirk, jehož ztvárnil herec William Shatner a který právě tento seriál proslavil coby kapitán USS Enterprise.
 

Čím je vlastně ST: SNW tak zajímavý?

 
Pokud Vás zajímá, proč má ST: SNW tak pozitivní ohlasy i v řadách dlouhodobých fanoušků, což nebývá u nových zpracování obvyklé, doporučuji zkouknout následující rozbor, který to podle mě dobře vysvětluje (pro úplnost je třeba dodat, že vznikl v roce 2021 na základě předběžných informací a toho, co bylo možné vidět v 2. řadě ST: Discovery ještě před zveřejněním 1. řady ST: SNW v roce 2022):
 
 
 
reklama
reklama