Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DivX předvedl přehrávání MKV na Windows 7 s Media Foundation

15.5.2009, Radek Jahoda, Aktualita
DivX dává k dispozici technologickou ukázku přehrávání souborů MKV s H.264 dekódováním ve Windows 7 přes Microsoft Media Foundation, které se používá pro přehrávání multimédií ve Windows Media Playeru již od Windows Vista.
Balíček obsahuje demuxer pro Matrosku (soubory s příponou .mkv) a umožňuje přehrávání videa formátu H.264 s hardwarovou akcelerací přes systémový dekodér. Další výhodou je přidání náhledů souborů ve formě ikonek do průzkumníka Windows pro soubory .divx i .mkv a také poskytnutí DivX a DivX Plus HD videa přes Windows Media Center Extenders a Windows Media Network Sharing Service pro přehrávání na UPNP zařízeních. Dojde ale k překódování videa, takže počítač může mít vyšší zátěž a může dojít ke snížení kvality obrazu.Testovací balíček ale má jistá omezení. K dispozici je pouze pro 32-bitové Windows 7 a demuxer MKV poskytne pouze první zvukovou stopu a nepodporuje titulky. Nejde také o plnohodnotný dekodér DivX videa, takže pro jeho přehrávání v DirectShow je nutný stále nainstalovat separátně DivX 7 for Windows.

Microsoft Media Foundation je nástupce DirectShow pro Windows Vista a Windows 7, který řeší problematiku DRM a zaměřuje se na přehrávání HD videa a využití hardwarové akcelerace pomocí DXVA 2.0. Využívá také služeb Multimedia Class Scheduler Service (MMCSS), který se stará o přidělování výpočetního výkonu aplikacím, které ho vyžadují v reálném čase, jako je například přehrávání videa. Nemělo by se tak stávat, že video bude cukat, protože mu sežere výpočetní výkon jiná aplikace nebo systém.

Zdroj: DivX Labs