www.tvfreak.cz
>
>
>

Diváci jsou spokojenější s Disney+ než Netflixem, tvrdí americký výzkum

Diváci jsou spokojenější s Disney+ než Netflixem, tvrdí americký výzkum
, , aktualita
Podle výzkumu každoročně prováděného v USA jsou zákazníci spokojenější s Disney+ než jinými službami pro streamování videa. Hůře dopadl další nováček v této kategorii, Apple TV+ totiž skončila až ve druhé části žebříčku.
K oblíbeným
reklama
American Customer Satisfaction Index (ACSI) je ukazatel spokojenosti amerických zákazníků s poskytovanými službami a produkty. Zahrnuje mnoho různých kategorií včetně platforem pro  streamované video, na které se dnes podíváme. Vzhledem k tomu, že výzkum probíhá každoročně, můžeme sledovat i proměny ve spokojenosti zákazníků. Letos se ovšem v této kategorii objevili dva významní nováčci. A jeden z nich dokonce hned vytvořil nový rekord. Disney+ totiž v indexu získalo 80 bodů ze 100, což se žádné jiné službě pro streamované video zatím nepodařilo. Disney+ zároveň předběhlo Netflix, který se 78 body skončil druhý. Ve srovnání s rokem 2018 si pohoršil o jeden bod.
 
 
Průměr v dané kategorii činí 76 bodů, přičemž stejného bodového výsledku dosáhla služba Amazon Prime Video. O něco menší důvod k radosti může mít Apple TV+, vedle Disney+ další nováček v ACSI. Apple TV+ získalo hodnocení 74 bodů ze 100, což je na úrovni Google Play Movies a HBO. Nutno dodat, že ASCI je vypočítáno pomocí algoritmu z odpovědí uživatelů na tři otázky. Zmiňovaných 74 bodů tedy neznamená, že by 74 % zákazníků bylo se službou spokojeno a zbylých 26 % nikoliv. Mnohem větší význam dává toto číslo při srovnání více služeb, nebo sledování spokojenosti zákazníků v průběhu let.
Platforma Disney+ byla spuštěna v listopadu 2019 a do letošního května získala přes 54 milionů předplatitelů, ačkoliv je dostupná pouze na některých světových trzích. Během pandemie COVID-19 se společnost z důvodu omezeného provozu kin rozhodla uvést několik očekávaných filmů ve světové premiéře právě v Disney+. Minulý týden se to týkalo dobrodružného snímku Artemis Fowl, 3. července bude následovat muzikál Hamilton. Možná právě z toho důvodu Disney+ ukončilo možnost si službu před zaplacením na týden vyzkoušet. Největší platformou z hlediska počtu předplatitelů zůstává Netflix, který používá 183 milionů lidí po celém světě. Apple nezveřejňuje čísla týkající se jeho služby TV+.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik