www.tvfreak.cz
>
>
>

Diváci jsou spokojenější s Disney+ než Netflixem, tvrdí americký výzkum

Diváci jsou spokojenější s Disney+ než Netflixem, tvrdí americký výzkum
, , aktualita
Podle výzkumu každoročně prováděného v USA jsou zákazníci spokojenější s Disney+ než jinými službami pro streamování videa. Hůře dopadl další nováček v této kategorii, Apple TV+ totiž skončila až ve druhé části žebříčku.
K oblíbeným
reklama
American Customer Satisfaction Index (ACSI) je ukazatel spokojenosti amerických zákazníků s poskytovanými službami a produkty. Zahrnuje mnoho různých kategorií včetně platforem pro  streamované video, na které se dnes podíváme. Vzhledem k tomu, že výzkum probíhá každoročně, můžeme sledovat i proměny ve spokojenosti zákazníků. Letos se ovšem v této kategorii objevili dva významní nováčci. A jeden z nich dokonce hned vytvořil nový rekord. Disney+ totiž v indexu získalo 80 bodů ze 100, což se žádné jiné službě pro streamované video zatím nepodařilo. Disney+ zároveň předběhlo Netflix, který se 78 body skončil druhý. Ve srovnání s rokem 2018 si pohoršil o jeden bod.
 
 
Průměr v dané kategorii činí 76 bodů, přičemž stejného bodového výsledku dosáhla služba Amazon Prime Video. O něco menší důvod k radosti může mít Apple TV+, vedle Disney+ další nováček v ACSI. Apple TV+ získalo hodnocení 74 bodů ze 100, což je na úrovni Google Play Movies a HBO. Nutno dodat, že ASCI je vypočítáno pomocí algoritmu z odpovědí uživatelů na tři otázky. Zmiňovaných 74 bodů tedy neznamená, že by 74 % zákazníků bylo se službou spokojeno a zbylých 26 % nikoliv. Mnohem větší význam dává toto číslo při srovnání více služeb, nebo sledování spokojenosti zákazníků v průběhu let.
Platforma Disney+ byla spuštěna v listopadu 2019 a do letošního května získala přes 54 milionů předplatitelů, ačkoliv je dostupná pouze na některých světových trzích. Během pandemie COVID-19 se společnost z důvodu omezeného provozu kin rozhodla uvést několik očekávaných filmů ve světové premiéře právě v Disney+. Minulý týden se to týkalo dobrodružného snímku Artemis Fowl, 3. července bude následovat muzikál Hamilton. Možná právě z toho důvodu Disney+ ukončilo možnost si službu před zaplacením na týden vyzkoušet. Největší platformou z hlediska počtu předplatitelů zůstává Netflix, který používá 183 milionů lidí po celém světě. Apple nezveřejňuje čísla týkající se jeho služby TV+.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář