www.tvfreak.cz
>
>

Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci

Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
, , aktualita
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
K oblíbeným
reklama
Předtím, než se film dostane na DVD/Blu-ray a VOD platformy, je exkluzivně dostupný pouze v kinech. Toto období, které je v USA označováno jako „theatrical window“, dříve trvalo šest měsíců. I pod tlakem internetu se později zkrátilo na tři měsíce. Vlivem pandemie covidu-19 ale dochází k dalším změnám. Některá studia krátkodobě zcela zrušila exkluzivitu pro kina a pustila filmy rovnou na internet, případně vyzkoušela souběžnou premiéru online a na stříbrném plátně. Další hřebíček do rakve „theatrical window“ v současné 90denní podobě přidala Walt Disney Company.
 
 
Během diskuze nad čtvrtletními finančními výsledky se CEO Bob Chapek zmínil, že dva nadcházející filmy budou mít zkrácené exkluzivní období pro kina. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (Marvel Studios) a The Free Guy (20th Century Studios) budou po mnoha měsících první filmy od Disney, které v USA zamíří nejprve do kin. Naposledy to byl hororový snímek Noví mutanti ze série X-Men, který měl premiéru 28. srpna 2020.
 
Od té doby jsou nové filmy uváděny buď rovnou na platformě pro streamování videa Disney+ (to je případ animáků Soul nebo Luca), případně proběhne souběžná premiéra v kinech a na internetu. V takovém případě ovšem divákům nestačí standardní předplatné Disney+, ale musí jednorázově připlatit 30 dolarů za Premium Access. Tímto způsobem byly nebo budou distribuovány filmy jako Mulan, Cruella, Black Widow nebo Jungle Cruise.
 
 
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings a The Free Guy budou v amerických kinech exkluzivně k vidění jen 45 dnů místo původních 90 dnů. Hned potom zamíří do služeb VOD, pravděpodobně na Disney+. Tato platforma podle posledních oficiálních čísel zaznamenala 103,6 milionu předplatitelů, což je o 6 milionů méně, než předpokládali analytici. Růst tedy zpomaluje, stejně jako v případě Netflixu. Disney+ také v březnu poprvé zdražilo své předplatné (v USA nyní stojí 8 dolarů).
 
Zkrácení „theatrical window“ oznámil z velkých studií jako první Universal. Warner Bros. k tomu přistoupí v roce 2022 a letos dokonce přinese souběžné premiéry v kinech a na HBO Max. Nedávno zkrátil exkluzivitu pro kina také Paramount, takže posledním velkým studiem bez konkrétních plánů zůstává Sony Pictures.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala