Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney zavře Blue Sky Studios, které stojí za Dobou ledovou

15.2.2021, Milan Šurkala, aktualita
Akvizice různých společností mnohdy vedou k zániku některých jejích částí, což platí i pro Blue Sky Studios, které stojí např. za animovanými filmy Doba ledová. Nynějším vlastníkem je Disney a ten už studio nepotřebuje.
Není to tak dávno, co společnost Disney nakupovala a převzala společnost 21st Century Fox. Spolu s tím se do Disney dostalo i Blue Sky Studios, které má na svědomí např. animované filmy ze série Doba ledová. Jenže to už nebude mít dlouhého trvání. Disney se rozhodlo studio zrušit a má k tomu hned několik důvodů. Koronavirová pandemie zavřela kina ve většině světa a streamovací služby to nevytrhnou. Disney má také problém se zavřenými zábavními parky, takže není až tolik peněz na rozhazování a udržování nadbytečných divizí.
 
Doby ledová
 
Není zde totiž důvod držet několik studií, které mají na starosti animované filmy. Kdysi jsme tu měli mimo jiných DreamWorks, Disney, Pixar a Blue Sky, jenže Disney už pohltilo Pixar a mít k tomu ještě třetí studio s animovanými filmy nedává moc smysl. Obzvlášť ho nedává v dnešní napjaté době. 450 zaměstnancům tak nyní hrozí propuštění. Někteří z nich se patrně dostanou do Walt Disney Animation Studios a Pixaru, to ale rozhodně nepotká všechny.
 
Blue Sky bylo založeno v roce 1987 a do 20th Century Fox se dostalo v roce 1999. Jenže to bylo celé odkoupeno společností Disney v roce 2019 a Blue Sky tak opětovně změnilo majitele. Tentokrát se mu to ale stalo osudným.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.