www.tvfreak.cz
>
>

Disney zavře Blue Sky Studios, které stojí za Dobou ledovou

Disney zavře Blue Sky Studios, které stojí za Dobou ledovou
, , aktualita
Akvizice různých společností mnohdy vedou k zániku některých jejích částí, což platí i pro Blue Sky Studios, které stojí např. za animovanými filmy Doba ledová. Nynějším vlastníkem je Disney a ten už studio nepotřebuje.
K oblíbeným
reklama
Není to tak dávno, co společnost Disney nakupovala a převzala společnost 21st Century Fox. Spolu s tím se do Disney dostalo i Blue Sky Studios, které má na svědomí např. animované filmy ze série Doba ledová. Jenže to už nebude mít dlouhého trvání. Disney se rozhodlo studio zrušit a má k tomu hned několik důvodů. Koronavirová pandemie zavřela kina ve většině světa a streamovací služby to nevytrhnou. Disney má také problém se zavřenými zábavními parky, takže není až tolik peněz na rozhazování a udržování nadbytečných divizí.
 
Doby ledová
 
Není zde totiž důvod držet několik studií, které mají na starosti animované filmy. Kdysi jsme tu měli mimo jiných DreamWorks, Disney, Pixar a Blue Sky, jenže Disney už pohltilo Pixar a mít k tomu ještě třetí studio s animovanými filmy nedává moc smysl. Obzvlášť ho nedává v dnešní napjaté době. 450 zaměstnancům tak nyní hrozí propuštění. Někteří z nich se patrně dostanou do Walt Disney Animation Studios a Pixaru, to ale rozhodně nepotká všechny.
 
Blue Sky bylo založeno v roce 1987 a do 20th Century Fox se dostalo v roce 1999. Jenže to bylo celé odkoupeno společností Disney v roce 2019 a Blue Sky tak opětovně změnilo majitele. Tentokrát se mu to ale stalo osudným.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik