Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ spouští plán s reklamami. Za stejné peníze jako kdysi horší služba

11.12.2022, Milan Šurkala, aktualita
Disney+ spouští plán s reklamami. Za stejné peníze jako kdysi horší služba
Streamovací služba Disney+ spustila nový předplatitelský plán Disney Basic, který je částečně placený reklamami. Bohužel ve výsledku všech změn to znamená, že za stejné peníze jako v minulosti nyní dostaneme horší službu.
Zlevňování streamovacích služeb pomocí plánů dotovaných reklamami je v poslední době docela obvyklým krokem. V případě Disney+ to až tak moc zlevnění není, spíše je tomu naopak. Záleží zde totiž na úhlu pohledu. Disney+ Premium, které stálo 7,99 USD měsíčně, nově po zdražení vyjde na 10,99 USD za měsíc, příp. 109,99 USD za rok. Reklamou dotované Disney+ Basic má cenu právě oněch 7,99 USD za měsíc. Ve výsledku tak za stejnou cenu jako v minulosti "dostanete" reklamy navíc a omezení některých funkcí. Služba je sice levnější než Premium, takže nabízí možnost ušetřit proti plné verzi, ale v zásadě je to pro uživatele krok zpět.
 
Disney+ logo
 
Pokud jde o omezení, Basic nebude obsahovat Premium funkce jako Downloads, GroupWatch, SharePlay nebo Dolby Atmos. Na druhou stranu bude k dispozici kompletní katalog obsahu (na rozdíl od Netflixu), možnost mít až 7 profilů na účet a streamování až na 4 zařízeních najednou. Podporováno je také 4K Ultra HD, Dolby Vision, HDR10, Expanded Aspect Ratio a IMAX Enhanced. Disney+ Basic je prozatím podporován v USA, uvedení do dalších zemí je nejisté.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.