www.tvfreak.cz
>
>

Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej

Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
, , aktualita
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
K oblíbeným
reklama
Disney se v roce 2019 stalo prvním filmovým studiem, které na vstupenkách do kina celosvětově utržilo více než 10 miliard dolarů. Podle odhadů dostalo Disney z této částky okolo 50 až 60 %, zbytek zůstal v kasách provozovatelů kin. To není zrovna málo. Letošní rok navíc bude pro kina jedním z nejhorších v historii. Kinosály ve většině zemí světa zůstávají uzavřené, nebo je jejich provoz omezen. Studia z toho důvodu odsouvají velké premiéry, některé filmy naopak místo na stříbrná plátna zamíří rovnou na internet.
 
 
To je také případ Disney, které nedávné filmové novinky Mulan, Hamilton a Soul zveřejnilo nebo plánuje zveřejnit na své platformě Disney+. Alespoň v zemích, kde je služba aktuálně dostupná (to stále není případ ČR). Nebylo to samozřejmě zdarma, a tak museli diváci pro zhlédnutí zaplatit v přepočty stovky korun nad rámec předplatného. Disney nyní oznamilo reorganizaci, která přinese zaměření na online streaming jako primární kanál. Dosud přitom byla pro studio prioritou kina. Segment „domácí zábavy“ v roce 2016 poprvé celosvětově překonal kina a dlouhodobě pokračuje v růstu – především díky streamovanému videu.
 
Naopak prodeje tradičních disků včetně Blu-ray jdou dlouhodobě dolů. Nedávno se objevila informace, že Disney přestane vydávat katalogové (tj. starší) tituly na Blu-ray. Nové snímky ovšem budou i nadále vycházet na discích. Bob Chapek, šéf The Walt Disney Company, nepřikládá reorganizaci za vinu aktuální koronavirové krizi. K primárnímu zaměření na streaming by podle něj dříve či později stejně došlo, i když pandemie COVID-19 tento přechod bezpochyby urychlila.
 
Disney aktuálně nabízí několik platforem pro streamované video včetně Disney+, Hulu a ESPN+, které mají v součtu přes 100 milionů předplatitelů. Teprve vloni spuštěná služba Disney+ přesáhla hranici 60 milionů předplatitelů a ještě letos by se (alespoň podle původního plánu) měla rozšířit do dalších regionů včetně České republiky. Další detaily týkající se reorganizace oznámí společnost 10. prosince 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik