www.tvfreak.cz
>
>

Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej

Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
, , aktualita
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
K oblíbeným
reklama
Disney se v roce 2019 stalo prvním filmovým studiem, které na vstupenkách do kina celosvětově utržilo více než 10 miliard dolarů. Podle odhadů dostalo Disney z této částky okolo 50 až 60 %, zbytek zůstal v kasách provozovatelů kin. To není zrovna málo. Letošní rok navíc bude pro kina jedním z nejhorších v historii. Kinosály ve většině zemí světa zůstávají uzavřené, nebo je jejich provoz omezen. Studia z toho důvodu odsouvají velké premiéry, některé filmy naopak místo na stříbrná plátna zamíří rovnou na internet.
 
 
o je také případ Disney, které nedávné filmové novinky Mulan, Hamilton a Soul zveřejnilo nebo plánuje zveřejnit na své platformě Disney+. Alespoň v zemích, kde je služba aktuálně dostupná (to stále není případ ČR). Nebylo to samozřejmě zdarma, a tak museli diváci pro zhlédnutí zaplatit v přepočty stovky korun nad rámec předplatného. Disney nyní oznamilo reorganizaci, která přinese zaměření na online streaming jako primární kanál. Dosud přitom byla pro studio prioritou kina. Segment „domácí zábavy“ v roce 2016 poprvé celosvětově překonal kina a dlouhodobě pokračuje v růstu – především díky streamovanému videu.
 
Naopak prodeje tradičních disků včetně Blu-ray jdou dlouhodobě dolů. Nedávno se objevila informace, že Disney přestane vydávat katalogové (tj. starší) tituly na Blu-ray. Nové snímky ovšem budou i nadále vycházet na discích. Bob Chapek, šéf The Walt Disney Company, nepřikládá reorganizaci za vinu aktuální koronavirové krizi. K primárnímu zaměření na streaming by podle něj dříve či později stejně došlo, i když pandemie COVID-19 tento přechod bezpochyby urychlila.
 
Disney aktuálně nabízí několik platforem pro streamované video včetně Disney+, Hulu a ESPN+, které mají v součtu přes 100 milionů předplatitelů. Teprve vloni spuštěná služba Disney+ přesáhla hranici 60 milionů předplatitelů a ještě letos by se (alespoň podle původního plánu) měla rozšířit do dalších regionů včetně České republiky. Další detaily týkající se reorganizace oznámí společnost 10. prosince 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik