Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Disney propustí 7000 lidí, Disney+ v USA a Kanadě nabralo jen 200 tisíc předplatitelů

, , aktualita
Disney propustí 7000 lidí, Disney+ v USA a Kanadě nabralo jen 200 tisíc předplatitelů
Velký boom v nabírání nových uživatelů streamovací služby Disney+ polevil a v posledním čtvrtletí tyto počty rostly jen neznatelně. Staronový CEO firmy chce šetřit a součástí toho bude i propouštění. Rozloučí se se 7000 zaměstnanci.
Disney propustí 7000 lidí, Disney+ v USA a Kanadě nabralo jen 200 tisíc předplatitelů
Společnost Disney vydala finanční výsledky za poslední čtvrtletí a v některých ukazatelích tu nemáme pozitivní zprávy. I když je firma při příjmech 23,5 mld. USD a čistém zisku 1,28 mld. USD v kladných číslech, streamovací služba Disney+ na tom není nejlépe. Za poslední čtvrtletí se jí v USA a Kanadě povedlo zvednout počet předplatitelů jen o 200 tisíc a celkový počet se tak dostal na 46,6 milionů. Mezinárodně pak vše, co spadá pod Disney+ včetně Hotstar přineslo úbytek 2,4 milionu lidí, Hulu získalo 700 tisíc a ESPN Plus pak 600 tisíc uživatelů. Problémem je, že streamovací byznys přináší společnosti stále ztráty a za poslední čtvrtletí to bylo okolo 1,05 mld. USD. Disney předpokládá, že do kladných čísel by se to mohlo překlopit koncem fiskálního roku 2024.
 
Disney+
 
Bob Iger, který byl CEO společnosti do roku 2020 a v loňském listopadu se do pozice zase vrátil (nahradil Boba Chapeka), hodlá situaci pochopitelně zlepšit. Součástí toho bude např. propuštění zhruba 7000 zaměstnanců (cca 4 % pracovní síly). Celkově se má ušetřit 5,5 mld. USD a propouštění bude jen částí tohoto úsilí. Dopomoci má i reorganizace firmy na tři divize, a to Disney Entertainment (film, televize, streamování), ESPN a Disney parky (a merchandise). Streamování je i přes svou současnou ztrátovost prioritou. Zda to pomůže, to se teprve ukáže, je to už 3. plán na restrukturalizaci v posledních 5 letech.