Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney maže hranice digitální distribuce

11.11.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Digitální distribuce je roztříštěná mezi množství služeb. Disney to chce změnit, byť zatím jen v USA. Jeho iniciativa Anywhere umožňuje koupit jakýkoliv film studia Disney, Pixar či Marvel na iTunes a následně jej sledovat na Google Play (a naopak).
Koupíte jednou, sledujete kdekoliv. Řešení Disneyho studií je jednoduché, ale účinné. V praxi to pak vypadá tak, že si například na DVD koupíte film, za kterým stojí Disney, Pixar nebo Marvel. Následně jej budete moci pustit na iTunes nebo Google Play. Služba rovněž umožňuje přístup z Google Play ke všem předchozím koupím z iTunes (a naopak). Jde o model, který jde vstříc zákazníkům. Koho by nelákala myšlenka digitálního vlastnictví bez omezení?

Lidé už nekupují tolik filmů jak v minulosti. Často čekají, až se oblíbený film objeví na předplacených službách, jakou je Netflix. Přitom by stačil více zákaznicky přívětivý přístup. Díky němu zákazník získá větší volnost. Bude si moci vybrat platformu s nejlepším obrazem a zvukovou kvalitu. Nabídka je zatím dostupná jenom v USA. Netýká se ani telefonů se systémem Windows Phone. Disney ale slibuje, že inicativu Anywhere bude expandovat do dalších online obchodů s filmy a platforem. Uživatele Windows mohou pro sledování filmů využít internetový prohlížeč. Pokud byste bydleli v Americe, tak vám stačí vytvořit účet Disney Anywhere. Připojení k účtům na iTunes a Google Play probíhá v rámci registrace. Třešničkou na dortu je bezplatná kopie animovaného filmu Wreck-It Ralph (česky Raubíř Ralf).

Zdroj: FlatpanelsHD