www.tvfreak.cz
>
>

Disney maže hranice digitální distribuce

Disney maže hranice digitální distribuce
, , aktualita
Digitální distribuce je roztříštěná mezi množství služeb. Disney to chce změnit, byť zatím jen v USA. Jeho iniciativa Anywhere umožňuje koupit jakýkoliv film studia Disney, Pixar či Marvel na iTunes a následně jej sledovat na Google Play (a naopak).
K oblíbeným
reklama
Koupíte jednou, sledujete kdekoliv. Řešení Disneyho studií je jednoduché, ale účinné. V praxi to pak vypadá tak, že si například na DVD koupíte film, za kterým stojí Disney, Pixar nebo Marvel. Následně jej budete moci pustit na iTunes nebo Google Play. Služba rovněž umožňuje přístup z Google Play ke všem předchozím koupím z iTunes (a naopak). Jde o model, který jde vstříc zákazníkům. Koho by nelákala myšlenka digitálního vlastnictví bez omezení?

Lidé už nekupují tolik filmů jak v minulosti. Často čekají, až se oblíbený film objeví na předplacených službách, jakou je Netflix. Přitom by stačil více zákaznicky přívětivý přístup. Díky němu zákazník získá větší volnost. Bude si moci vybrat platformu s nejlepším obrazem a zvukovou kvalitu. Nabídka je zatím dostupná jenom v USA. Netýká se ani telefonů se systémem Windows Phone. Disney ale slibuje, že inicativu Anywhere bude expandovat do dalších online obchodů s filmy a platforem. Uživatele Windows mohou pro sledování filmů využít internetový prohlížeč. Pokud byste bydleli v Americe, tak vám stačí vytvořit účet Disney Anywhere. Připojení k účtům na iTunes a Google Play probíhá v rámci registrace. Třešničkou na dortu je bezplatná kopie animovaného filmu Wreck-It Ralph (česky Raubíř Ralf).

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik