www.tvfreak.cz
>
>

Disney maže hranice digitální distribuce

Disney maže hranice digitální distribuce
, , aktualita
Digitální distribuce je roztříštěná mezi množství služeb. Disney to chce změnit, byť zatím jen v USA. Jeho iniciativa Anywhere umožňuje koupit jakýkoliv film studia Disney, Pixar či Marvel na iTunes a následně jej sledovat na Google Play (a naopak).
reklama
Koupíte jednou, sledujete kdekoliv. Řešení Disneyho studií je jednoduché, ale účinné. V praxi to pak vypadá tak, že si například na DVD koupíte film, za kterým stojí Disney, Pixar nebo Marvel. Následně jej budete moci pustit na iTunes nebo Google Play. Služba rovněž umožňuje přístup z Google Play ke všem předchozím koupím z iTunes (a naopak). Jde o model, který jde vstříc zákazníkům. Koho by nelákala myšlenka digitálního vlastnictví bez omezení?

Lidé už nekupují tolik filmů jak v minulosti. Často čekají, až se oblíbený film objeví na předplacených službách, jakou je Netflix. Přitom by stačil více zákaznicky přívětivý přístup. Díky němu zákazník získá větší volnost. Bude si moci vybrat platformu s nejlepším obrazem a zvukovou kvalitu. Nabídka je zatím dostupná jenom v USA. Netýká se ani telefonů se systémem Windows Phone. Disney ale slibuje, že inicativu Anywhere bude expandovat do dalších online obchodů s filmy a platforem. Uživatele Windows mohou pro sledování filmů využít internetový prohlížeč. Pokud byste bydleli v Americe, tak vám stačí vytvořit účet Disney Anywhere. Připojení k účtům na iTunes a Google Play probíhá v rámci registrace. Třešničkou na dortu je bezplatná kopie animovaného filmu Wreck-It Ralph (česky Raubíř Ralf).

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala