Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ chystá levnější plán podporovaný reklamami

5.3.2022, Milan Šurkala, aktualita
Reklamy jsou způsobem, jak zlevnit produkty, což se v poslední době čím dál více týká i streamovacích služeb. Proslýchá se, že by levnější předplatné financované i pomocí reklam měla zavést služba Disney Plus.
Streamovací služby čím dál častěji přichází s levnějšími předplatnými, kde uživatel nemusí platit plnou cenu, ale nižší. Cenou za to je ale přítomnost reklam, které nechávají za službu částečně platit inzerenty (a uživatele svým časem, který zabere přehrávání reklam a pozdrží přehrávání obsahu). Pak už je jen otázkou, jakou formou chce uživatel platit. Streamovací služba Disney Plus by měla přejít na předplatné podporované reklamou koncem roku 2022 v USA, mezinárodně pak v roce 2023.
 
Disney Plus
 
Zatím ale nevíme, kolik by mělo toto levnější předplatné stát. Plná verze bez reklam stojí 7,99 USD měsíčně nebo 79,99 USD ročně, vzhledem ke slevám podobných řešení jiných služeb se dá čekat zhruba něco okolo poloviny (4-5 USD měsíčně?). Podobné plány s reklamami má např. i HBO Max (10 USD místo 15 USD měsíčně), Hulu (6,99 USD místo 12,99 USD) a u služby Peacock si lze vybrat rovnou mezi třemi plány. Plná verze s možností stahování pro offline a minimem reklam je za 9,99 USD měsíčně, standardní plán s reklamami je za 4,99 USD a plán s omezenou nabídkou obsahu je k dispozici díky reklamám dokonce bezplatně.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.