Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney celosvětově spustí streamovací službu Star

5.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Společnost Disney plánuje uvést na světlo světa další streamovací službu. Bude fungovat celosvětově (to nicméně neznamená, že v úplně všech státech na světě) a spuštěna má být v roce 2021. Ponese název Star a doplní např. Disney+ nebo Hulu. Zatímco Hulu je známo jen v podstatě jen v USA a agreguje obsah mnoha dalších společností a TV stanic, Star bude přinášet obsah společností spadajících pod Disney, jako jsou ABC Studios, Fox TV, FX, Freeform, Searchlight nebo 20th Century Fox.
 
Disney Plus logo
 
Využije technické platformy Disney Plus, která má k dnešku okolo 60 milionů platících uživatelů (všechny streamovací služby Disney mají cca 100 milionů uživatelů). Bohužel více informací zatím nevíme, takže známy nejsou ani ceny, které by Disney mělo za novou službu chtít. Akcie Disney na tato prohlášení zareagovaly strmým 9% nárůstem své hodnoty.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.