Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digital+ spouští 3D demo na Astře 23,5°E

28.4.2011, Jiří Piškula, aktualita
Společnost SES ASTRA dnes oznámila, že španělský operátor Digital+ spustil 3D demo kanál na satelitu ASTRA. Nový demo kanál se jmenuje Canal+ 3D España promo a vysílá přes SES ASTRA na orbitální pozici 23,5 stupně východně (23,5°E) zdarma pro celou Evropu.
Jde o první 3D vysílání ve Španělsku a Digital+ spustil tento nový 3D kanál, aby umožnil instalačním firmám i prodejcům předvést možnosti 3D televizí před koupí zákazníkům. Kanál bude nabízet 3D obsah včetně upoutávek na celovečerní filmy a koncerty během dne, a ve vysoké kvalitě.Spuštěním Canal+ 3D společnost SES ASTRA rozšiřuje celkový počet 3D kanálů ve svém portfoliu na 8. K dnešnímu dni satelitní operátor vysílá šest komerčních 3D kanálů: BSkyB ve Velké Británii, Canal+ ve Francii, Sky v Německu, Viasat ve Skandinávii a Brava 3D a Penthouse 3D pro celou Evropu. Kromě toho nabízí i vlastní 3D demo kanál.

Nový kanál je zařazen na stejný transpondér, ze kterého již probíhá vysílání tří jiných programů ve 3D:

Frekvence
Polarizace
Modulace
FEC
SR
Kódování
11 778 MHz
Vertikální
QPSK (DVB-S2)
9/10
27,5 MS/s
žádné (FTA)

Ferdinand Kayser, prezident a CEO společnosti SES ASTRA, k tomu řekl: „Těší nás, že Digital+ spustil svůj 3D demo kanál na satelitu ASTRA. Jakožto partner a poskytovatel technických služeb stále hledáme možnosti inovace u 3D technologií. To, že si španělský operátor placené televize vybral společnost SES ASTRA, jen prokazuje, jakou důvěru mají vysílací společnosti v Evropě v naše technické odborné znalosti a know-how. V souvislosti s rychlým nástupem 3D kanálů a vzrůstajícím prodejem 3D televizorů jsme si jisti, že se 3D brzy prosadí jako nová úroveň televize.“

Zdroj: TZ SES Astra