Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digi TV spustila modernější webové rozhraní, přidá nahrávání pořadů

14.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Nový Live TV Portál udělá radost všem, kteří sledují Digi TV na počítači prostřednictvím internetového prohlížeče. Kromě moderního designu přináší také více funkcí, jako je prohlížení pořadů až sedm dnů dopředu.
Český televizní operátor Digi TV si uvědomil, že webové rozhraní postavené na dožívajícím flash playeru není v roce 2019 nejlepší řešení, proto spustil zcela nový Live TV Portál. „Byli jsme si vědomi toho, že aplikaci pro prohlížeče byla potřeba výrazně modernizovat. Už proto, že většina internetových prohlížečů přestane v roce 2019 podporovat flash player. Nová aplikace je celá založená na technologii HTML5,“ uvádí Iveta Šlapalová, ředitelka zákaznických služeb DIGI TV. Pro vyzkoušení nemusí uživatel vůbec nic nastavovat nebo instalovat, stačí otevřít stránky moje.digi2go.cz a nové rozhraní se zobrazí automaticky.
 
 
Diváci si mohou okamžitě všimnout modernějšího rozhraní, u kterého společnost slibuje intuitivní ovládání. Vyhledávání programů i informací o pořadech by tak mělo snadnější než dříve. Nově lze vyhledávat pořady, které budou teprve odvysílány, a to až sedm dnů dopředu. Divák si tak může v dostatečném předstihu prohlédnout detaily o připravovaných pořadech a v případě filmů třeba shlédnout trailer. V nabídce pochopitelně zůstal sedmidenní archiv odvysílaných pořadů, které lze zpětně přehrát.
 
 
Vůbec poprvé je možné přes Live TV Portál přehrávat pořady pro dospělé, které byly dosud dostupné pouze prostřednictvím set-top boxu. Další funkce hodlají vývojáři přidávat v budoucnu. Velkou novinkou bude možnost nahrávání pořadů přímo z webového rozhraní, tedy bez televizoru.
 
Zdroj: Tisková zpráva