Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Designový televizor Philips 9104 zná českou cenu a dostupnost

31.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Česká pobočka TP Vision zveřejnila, kdy a za kolik se na náš trh dostane televizor Philips 9104. Tento model je nejen nabitý funkcemi, ale také se vyznačuje luxusním designem, za kterým stojí dánská společnost Georg Jensen.
Televizory jsou především funkčním produktem, ale zároveň umožňují dotvářet design místnosti. Stále více výrobců proto přináší na trh modely, které se zaměřují právě na vzhled. Philips poprvé ukázal řadu 9104 vloni na podzim, letos v únoru potom proběhlo formální představení. A za pár dnů se novinka dostane na český trh. Dostupná bude pod modelovým označením 55PUS9104 za cenu 36 999 Kč včetně DPH. Prodej odstartuje začátkem června u prodejce Datart.
 
 
A čím se vlastně nový televizor odlišuje od jiných LCD TV? Vysoké obrazovou kvalitu spojuje s nádechem luxusu. Design totiž spoluvytvářela dánská společnost Georg Jensen, která je známa hlavně šperky ze stříbra a leštěné oceli. Své výrobky dokonce pravidelně dodává na královský dvůr v Kodani, a to již od svého založení v roce 1904. „Philips TV a Georg Jensen sdílejí stejné hodnoty, jako je prvotřídní zpracování a využívání kvalitních materiálů. Obě značky u svých produktů také kladou důraz na práci se světlem. Tyto hodnoty se promítly i do televizoru Philips série 9104, který je jedinečný svým zpracováním a ocení jej příznivci designové elektroniky,“ uvádí tiskové materiály.
 
Televizor, který za svůj design obdržel prestižní ocenění IF Design Award, využívá zkosené nožičky s logem Philips na jedné a Georg Jensen na druhé z nich. Spodní strana rámečku byla vyrobena z leštěné oceli, zbylé tři strany jsou potom ze skla, takže zvýrazňují efekt podsvícení Ambilight. Částečně skleněné je rovněž zadní strany, kde je tento materiál kombinován s matně modrým krytem. Co se týče kvality obrazu, používá televizor procesor pro zpracování obrazu Philips P5 Perfect Picture, který můžeme znát i z jiných high-endových modelů tohoto výrobce
 
Obrazovka o úhlopříčce 55 palců využívá technologii IPS Nano Color, která by se měla starat o živější barvy a širší pozorovací úhly. Samozřejmostí je podpora 4K Ultra HD a několika formátů vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10+, naopak o Dolby Vision se výrobce nezmiňuje. Jako operační systém byla použita platforma Android TV od Googlu.
 
Zdroj: Tisková zpráva