Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem

Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
, , aktualita
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 je sice dávno za námi, ale výrobci nepřestávají s představováním nových soundbarů. Tentokrát se o slovo přihlásil Denon, který představil model DHT-S416. Minimalistický je nejen svým designem, ale také rozměry – na výšku měří pouze 5,6 cm, proto nebude problém s jeho umístěním pod téměř jakýkoliv televizor. Nabízí se také možnost instalace na stěnu. Ačkoliv tento soundbar nenabídne zázraky, ve srovnání s reproduktory integrovanými v televizoru by mělo jít o výrazný upgrade. DHT-S416 přináší 2.1kanálový zvuk, který by měl být podle výrobce srovnatelný se „systémem domácího kina s prostorovým zvukem“.
 
Podobné marketingové proklamace musíme pochopitelně brát s dostatečnou rezervou, ale jak jsou na tom reálné parametry? Soundbar obsahuje dva širokopásmové reproduktory o rozměrech 1,25 x 4,4 palce a dva 1palcové výškové reproduktory. Basovou složku potom obstarává 5,25palcový reproduktor v externím subwooferu, který se k soundbaru připojuje bezdrátově. Pokud se jedná o připojení k televizi, lze využít HDMI (podporovány jsou rovněž funkce ARC a CEC), případně S/PDIF. Uživatelé, kteří dávají přednost bezdrátovému připojení, potom přivítají Bluetooth.
 
Protože dnešním trendem jsou platformy pro streamování hudby, bude se hodit podpora Google Chromecast. Pomocí této funkce lze posílat hudbu z podporovaných aplikací (např. Google Play Music, Youtube Music, Amazon Music HD, TIDAL, Qobuz a Deezer) do soundbaru – stačí, aby byl např. smartphone připojen ke stejné síti Wi-Fi. Chromecast umožňuje také integrovat soundbar do systému multiroom. Denon také přidal kompatibilitu s Asistentem Google, takže pokud máte např. chytrý reproduktor, lze k ovládání využít hlasové povely.
 
Za doplnění stojí také schopnost dekódovat formy Dolby Digital, tři předvolby ekvalizéru (film, noc a hudba) nebo univerzální režim Pure Audio. Aktivovat můžete také funkci pro zvýraznění dialogů. Denon DHT-S416 se začne na evropských trzích prodávat ještě tento měsíc. Cena byla stanovena na 329 eur, v přepočtu 8 800 Kč.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik