Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem

17.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
Veletrh IFA 2020 je sice dávno za námi, ale výrobci nepřestávají s představováním nových soundbarů. Tentokrát se o slovo přihlásil Denon, který představil model DHT-S416. Minimalistický je nejen svým designem, ale také rozměry – na výšku měří pouze 5,6 cm, proto nebude problém s jeho umístěním pod téměř jakýkoliv televizor. Nabízí se také možnost instalace na stěnu. Ačkoliv tento soundbar nenabídne zázraky, ve srovnání s reproduktory integrovanými v televizoru by mělo jít o výrazný upgrade. DHT-S416 přináší 2.1kanálový zvuk, který by měl být podle výrobce srovnatelný se „systémem domácího kina s prostorovým zvukem“.
 
Podobné marketingové proklamace musíme pochopitelně brát s dostatečnou rezervou, ale jak jsou na tom reálné parametry? Soundbar obsahuje dva širokopásmové reproduktory o rozměrech 1,25 x 4,4 palce a dva 1palcové výškové reproduktory. Basovou složku potom obstarává 5,25palcový reproduktor v externím subwooferu, který se k soundbaru připojuje bezdrátově. Pokud se jedná o připojení k televizi, lze využít HDMI (podporovány jsou rovněž funkce ARC a CEC), případně S/PDIF. Uživatelé, kteří dávají přednost bezdrátovému připojení, potom přivítají Bluetooth.
 
Protože dnešním trendem jsou platformy pro streamování hudby, bude se hodit podpora Google Chromecast. Pomocí této funkce lze posílat hudbu z podporovaných aplikací (např. Google Play Music, Youtube Music, Amazon Music HD, TIDAL, Qobuz a Deezer) do soundbaru – stačí, aby byl např. smartphone připojen ke stejné síti Wi-Fi. Chromecast umožňuje také integrovat soundbar do systému multiroom. Denon také přidal kompatibilitu s Asistentem Google, takže pokud máte např. chytrý reproduktor, lze k ovládání využít hlasové povely.
 
Za doplnění stojí také schopnost dekódovat formy Dolby Digital, tři předvolby ekvalizéru (film, noc a hudba) nebo univerzální režim Pure Audio. Aktivovat můžete také funkci pro zvýraznění dialogů. Denon DHT-S416 se začne na evropských trzích prodávat ještě tento měsíc. Cena byla stanovena na 329 eur, v přepočtu 8 800 Kč.
 
Zdroj: 4kfilme.de