Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem

Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
, , aktualita
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 je sice dávno za námi, ale výrobci nepřestávají s představováním nových soundbarů. Tentokrát se o slovo přihlásil Denon, který představil model DHT-S416. Minimalistický je nejen svým designem, ale také rozměry – na výšku měří pouze 5,6 cm, proto nebude problém s jeho umístěním pod téměř jakýkoliv televizor. Nabízí se také možnost instalace na stěnu. Ačkoliv tento soundbar nenabídne zázraky, ve srovnání s reproduktory integrovanými v televizoru by mělo jít o výrazný upgrade. DHT-S416 přináší 2.1kanálový zvuk, který by měl být podle výrobce srovnatelný se „systémem domácího kina s prostorovým zvukem“.
 
Podobné marketingové proklamace musíme pochopitelně brát s dostatečnou rezervou, ale jak jsou na tom reálné parametry? Soundbar obsahuje dva širokopásmové reproduktory o rozměrech 1,25 x 4,4 palce a dva 1palcové výškové reproduktory. Basovou složku potom obstarává 5,25palcový reproduktor v externím subwooferu, který se k soundbaru připojuje bezdrátově. Pokud se jedná o připojení k televizi, lze využít HDMI (podporovány jsou rovněž funkce ARC a CEC), případně S/PDIF. Uživatelé, kteří dávají přednost bezdrátovému připojení, potom přivítají Bluetooth.
 
Protože dnešním trendem jsou platformy pro streamování hudby, bude se hodit podpora Google Chromecast. Pomocí této funkce lze posílat hudbu z podporovaných aplikací (např. Google Play Music, Youtube Music, Amazon Music HD, TIDAL, Qobuz a Deezer) do soundbaru – stačí, aby byl např. smartphone připojen ke stejné síti Wi-Fi. Chromecast umožňuje také integrovat soundbar do systému multiroom. Denon také přidal kompatibilitu s Asistentem Google, takže pokud máte např. chytrý reproduktor, lze k ovládání využít hlasové povely.
 
Za doplnění stojí také schopnost dekódovat formy Dolby Digital, tři předvolby ekvalizéru (film, noc a hudba) nebo univerzální režim Pure Audio. Aktivovat můžete také funkci pro zvýraznění dialogů. Denon DHT-S416 se začne na evropských trzích prodávat ještě tento měsíc. Cena byla stanovena na 329 eur, v přepočtu 8 800 Kč.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1 Aktualizace pro Sony XH90 a ZH8 odemyká první funkce HDMI 2.1
Sony letos uvedlo některé své televizory hardwarově připravené na HDMI 2.1, ale bez patřičné podpory ze strany firmwaru. Pro dvě řady LCD TV nyní vyšla aktualizace, která umožní přenos videa ve 4K120 nebo až 8K/120.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV SledováníTV míří na televize dalších značek, Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV
Vzhledem k nástupu koronavirových opatření i chladnějšího počasí budou na významu opět nabírat IPTV. Pojďme si proto shrnout novinky, které v uplynulým týdnu oznámili poskytovatelé jako Vodafone TV, Telly nebo SledováníTV.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii Streamovací služba Quibi skončila, ztratila smysl i kvůli pandemii
Streamovací službě Quibi se moc nedařilo zaujmout a zatímco jiným streamovacím službám koronavirová pandemie spíše pomohla, v případě Quibi přispěla k jejímu konci. Krátké klipy nejsou nyní tak zajímavé.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K Na Netflix se snesla kritika kvůli zhoršení kvality videí ve 4K
Nedávné změny v kódování měly Netflixu pomoci výrazně snížit datový tok videí ve 4K, aniž by divák zaznamenal. S tím ovšem nesouhlasí předplatitelé, podle kterých lze rozeznat zhoršení kvality v některých scénách.
25.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
20.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik