Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem

Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
, , aktualita
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
K oblíbeným
reklama
Veletrh IFA 2020 je sice dávno za námi, ale výrobci nepřestávají s představováním nových soundbarů. Tentokrát se o slovo přihlásil Denon, který představil model DHT-S416. Minimalistický je nejen svým designem, ale také rozměry – na výšku měří pouze 5,6 cm, proto nebude problém s jeho umístěním pod téměř jakýkoliv televizor. Nabízí se také možnost instalace na stěnu. Ačkoliv tento soundbar nenabídne zázraky, ve srovnání s reproduktory integrovanými v televizoru by mělo jít o výrazný upgrade. DHT-S416 přináší 2.1kanálový zvuk, který by měl být podle výrobce srovnatelný se „systémem domácího kina s prostorovým zvukem“.
 
Podobné marketingové proklamace musíme pochopitelně brát s dostatečnou rezervou, ale jak jsou na tom reálné parametry? Soundbar obsahuje dva širokopásmové reproduktory o rozměrech 1,25 x 4,4 palce a dva 1palcové výškové reproduktory. Basovou složku potom obstarává 5,25palcový reproduktor v externím subwooferu, který se k soundbaru připojuje bezdrátově. Pokud se jedná o připojení k televizi, lze využít HDMI (podporovány jsou rovněž funkce ARC a CEC), případně S/PDIF. Uživatelé, kteří dávají přednost bezdrátovému připojení, potom přivítají Bluetooth.
 
Protože dnešním trendem jsou platformy pro streamování hudby, bude se hodit podpora Google Chromecast. Pomocí této funkce lze posílat hudbu z podporovaných aplikací (např. Google Play Music, Youtube Music, Amazon Music HD, TIDAL, Qobuz a Deezer) do soundbaru – stačí, aby byl např. smartphone připojen ke stejné síti Wi-Fi. Chromecast umožňuje také integrovat soundbar do systému multiroom. Denon také přidal kompatibilitu s Asistentem Google, takže pokud máte např. chytrý reproduktor, lze k ovládání využít hlasové povely.
 
Za doplnění stojí také schopnost dekódovat formy Dolby Digital, tři předvolby ekvalizéru (film, noc a hudba) nebo univerzální režim Pure Audio. Aktivovat můžete také funkci pro zvýraznění dialogů. Denon DHT-S416 se začne na evropských trzích prodávat ještě tento měsíc. Cena byla stanovena na 329 eur, v přepočtu 8 800 Kč.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala