Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K

Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K
, , aktualita
Denon do své nabídky přidává další AV přijímač s podporou 8K videa. Tentokrát z řady S, což znamená ještě nižší cenu než v případě nejlevnějšího zástupce z řady X. Přesto se jedná o vysoce výkonný model.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny společnost Denon uvedla první AV receivery na světě připravené na rozlišení 8K. Jednalo se celkem čtyři modely z high-endové řady X: AVC-X6700H, AVC-X4700H, AVC-X3700H a AVR-X2700H (DAB). Nyní byl první model s podporou 8K přidán i do cenově dostupnější řady S. Podle výrobce umožňuje Denon AVR-S960H vytvořit excelentní domácí kino a herní zážitek ve 4K, ale zároveň je připraven na 8K. Naráží tím patrně na současné ceny 8K televizorů, které nejsou vůbec příznivé. Na druhou stranu AV receiver není zařízení, které by většina uživatelů plánovala upgradovat každý rok, proto se vyplatí být připraven na budoucí technologie – v následujících letech je totiž očekáváno znatelné zlevnění 8K TV, díky čemuž by se toto rozlišení mělo dostat do více obýváků.
 
 
AVR-S960H je 7kanálový zesilovač se 145 W na kanál a umožňuje přes konektor HDMI 2.1 přenášet video v 8K při 60 fps nebo 4K při 120 fps, a to včetně formátů vysokého dynamického rozsahu jako HDR10+ a Dolby Vision. Pokud budete mít obsah v nižším rozlišení, nechybí možnost upscalingu do 8K. Z technologií pro prostorový zvuk je AV receiver připraven na Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X a DTS Virtual:X. Denon využil i další možnosti, které přináší port HDMI 2.1, proto přijímač podporuje také variabilní obnovovací frekvenci (VRR), automatický režim nízké odezvy (ALLM), rozšířený zpětný audiokanál (eARC) nebo rychlý přenos snímků (QFT) pro další snížení odezvy.
 
 
AV receiver zahrnuje 32bitový DA převodník a zvládne dekódovat zvuk v bezztrátových formátech ALAC, FLAC a WAV s až 24 bit/192 kHz. Kromě Bluetooth je připraven také systém Denon HEOS, který umožňuje přenášet zvuk do kompatibilních reproduktorů přes Wi-Fi. Podporován je také standard Apple AirPlay 2 a prostřednictvím aplikace Audyssey EQ je možné zvuk zkalibrovat podle konkrétní místnosti. K ovládání hudby i samotného receiveru lze využít mobilní aplikaci nebo hlasové asistenty včetně Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri. Denon AVR-S960H vstoupí na trh v červenci s cenovkou 629 eur, v přepočtu 16 900 Kč. To je o 20 euro méně než AVR-X2700H, nejlevnější 8K model z řady X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG bleskově vyřešilo problém s G-Sync na svých OLED TV LG bleskově vyřešilo problém s G-Sync na svých OLED TV
Jen pár dnů poté, co se začalo mluvit o problémech s Nvidia G-Sync na novějších LG OLED TV, přispěchal výrobce s nápravou. Černá obrazovka by měla být minulostí po aktualizaci firmwaru, která vyšla zatím pro řady C9 a E9.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
B&O nabízí stojan k soundbaru Beosound Stage pro televize všech značek B&O nabízí stojan k soundbaru Beosound Stage pro televize všech značek
Bang & Olufsen představil luxusní stojan pro svůj soundbar Beosound Stage. Zákazník jej může zkombinovat s většinou dnešních televizorů. Jak ovšem tušíte, o zrovna nejlevnější řešení na trhu se nejedná.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik