Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K

Denon uvádí AVR-S960H: dostupnější AV receiver s 8K
, , aktualita
Denon do své nabídky přidává další AV přijímač s podporou 8K videa. Tentokrát z řady S, což znamená ještě nižší cenu než v případě nejlevnějšího zástupce z řady X. Přesto se jedná o vysoce výkonný model.
K oblíbeným
reklama
Před pár týdny společnost Denon uvedla první AV receivery na světě připravené na rozlišení 8K. Jednalo se celkem čtyři modely z high-endové řady X: AVC-X6700H, AVC-X4700H, AVC-X3700H a AVR-X2700H (DAB). Nyní byl první model s podporou 8K přidán i do cenově dostupnější řady S. Podle výrobce umožňuje Denon AVR-S960H vytvořit excelentní domácí kino a herní zážitek ve 4K, ale zároveň je připraven na 8K. Naráží tím patrně na současné ceny 8K televizorů, které nejsou vůbec příznivé. Na druhou stranu AV receiver není zařízení, které by většina uživatelů plánovala upgradovat každý rok, proto se vyplatí být připraven na budoucí technologie – v následujících letech je totiž očekáváno znatelné zlevnění 8K TV, díky čemuž by se toto rozlišení mělo dostat do více obýváků.
 
 
AVR-S960H je 7kanálový zesilovač se 145 W na kanál a umožňuje přes konektor HDMI 2.1 přenášet video v 8K při 60 fps nebo 4K při 120 fps, a to včetně formátů vysokého dynamického rozsahu jako HDR10+ a Dolby Vision. Pokud budete mít obsah v nižším rozlišení, nechybí možnost upscalingu do 8K. Z technologií pro prostorový zvuk je AV receiver připraven na Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X a DTS Virtual:X. Denon využil i další možnosti, které přináší port HDMI 2.1, proto přijímač podporuje také variabilní obnovovací frekvenci (VRR), automatický režim nízké odezvy (ALLM), rozšířený zpětný audiokanál (eARC) nebo rychlý přenos snímků (QFT) pro další snížení odezvy.
 
 
AV receiver zahrnuje 32bitový DA převodník a zvládne dekódovat zvuk v bezztrátových formátech ALAC, FLAC a WAV s až 24 bit/192 kHz. Kromě Bluetooth je připraven také systém Denon HEOS, který umožňuje přenášet zvuk do kompatibilních reproduktorů přes Wi-Fi. Podporován je také standard Apple AirPlay 2 a prostřednictvím aplikace Audyssey EQ je možné zvuk zkalibrovat podle konkrétní místnosti. K ovládání hudby i samotného receiveru lze využít mobilní aplikaci nebo hlasové asistenty včetně Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri. Denon AVR-S960H vstoupí na trh v červenci s cenovkou 629 eur, v přepočtu 16 900 Kč. To je o 20 euro méně než AVR-X2700H, nejlevnější 8K model z řady X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář