Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1

Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1
, , aktualita
Podle uniklých informací Denon chystá představení portfolia AV přijímačů pro rok 2020, které by mělo zahrnovat čtyři novinky. Vrcholem nabídky se stane model AVC-X6700H s 11.2kanálovým zvukem a HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Nabídka AV receiverů Denon se letos rozšíří o několik novinek. Nasvědčují tomu videa, která nedopatřením zveřejnil oficiální kanál na YouTube (a záhy je zase smazal) nebo indície na oficiálních webových stránkách výrobce. Podle těchto informací by se měli fanoušci letos dočkat minimálně čtyř nových modelů.
 
 
Vrcholem nabídky by se měl stát Denon AVC-X6700H, který nabídne 11.2 kanálový zvuk (se stereo zesilovači lze vytvořit až 13.2kanálový) a maximální výkon 205 W na kanál. Půjde tedy o ideální řešení pro prémiové formáty prostorového zvuku včetně Dolby Atmos, DTS:X, DTS:X Pro, Auro 3D nebo IMAX Enganced i pokročilé konfigurace jako 7.1.5 a 9.1.4. Z hlediska obrazu se AV receiver pochlubí zpracováním videa v 8K při 60 fps nebo 4K při 120 fps včetně vysokého dynamického rozsahu ve formátech HLG, HDR10, HDR10+ nebo Dolby Vision. K dispozici bude také možnost upscalingu, tj. zvýšení rozlišení.
 
Denon se rozhodl integrovat HDMI 2.1 se všemi jeho funkcemi. Budoucí majitelé herních konzolí PlayStation 5 nebo Xbox Series X tedy ocení podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo automatického režimu nízké odezvy (ALLM), z hlediska zvuku je potom k dispozici Dolby TrueHD a DTS-HD přes eARC. Nebude chybět ani podpora multiroom systému HEOS od Denonu, který umožňuje odesílat na reproduktory po celém domě (přes Wi-Fi nebo Bluetooth), a to třeba ze streamovacích služeb jako Amazon Music HD, Spotify, Deezer nebo Tidal. K ovládání půjde využít i hlasové povely přes Amazon Alexa, Apple Siri nebo Google Assistant.
 
HDMI 2.1 dostane do vínku i druhá z očekávaných novinek. Denon AVC-X3700H nabídne až 9.2kanálový zvuk a většina dalších funkcí bude shodná s vyšším modelem AVC-X6700H. Mezi nimi by měl stát ještě AV receiver Denon AVC-X4700H, o kterém zatím nemáme žádné podrobnosti. Nabídku potom patrně doplní cenově nejdostupnější model AVC-X2700H, který by měl být dostupný i ve variantě AVC-X2700H DAB s podporou digitálního rozhlasového vysílání. Prozatím není jasné, kdy se nové AV příjímače dostanou na trh ani kolik budou stát.
 
Zdroj: 4kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV? Řada LG BX nebude nejlevnější. Na kolik vyjdou nové OLED TV?
„Béčkové“ řady platily každoročně za nejlevnější volbu mezi LG OLED TV. To se ovšem letos změnilo s příchodem série CX. Prodej modelů BX se pomalu rozjíždí také v Evropě, i když si možná počkáme až do října.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD Infografika: Vývoj soundbarů od Samsungu. První model přehrával DVD
Samsung ve své nedávné infografice připomíná, jak šel vývoj soundbarů. První model byl představen před 12 lety a od současných se lišil nejen designem, ale také funkční výbavou. Starší soundbary měly integrovaný přehrávač disků.
20.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik