Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1

31.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Podle uniklých informací Denon chystá představení portfolia AV přijímačů pro rok 2020, které by mělo zahrnovat čtyři novinky. Vrcholem nabídky se stane model AVC-X6700H s 11.2kanálovým zvukem a HDMI 2.1.
Nabídka AV receiverů Denon se letos rozšíří o několik novinek. Nasvědčují tomu videa, která nedopatřením zveřejnil oficiální kanál na YouTube (a záhy je zase smazal) nebo indície na oficiálních webových stránkách výrobce. Podle těchto informací by se měli fanoušci letos dočkat minimálně čtyř nových modelů.
 
 
Vrcholem nabídky by se měl stát Denon AVC-X6700H, který nabídne 11.2 kanálový zvuk (se stereo zesilovači lze vytvořit až 13.2kanálový) a maximální výkon 205 W na kanál. Půjde tedy o ideální řešení pro prémiové formáty prostorového zvuku včetně Dolby Atmos, DTS:X, DTS:X Pro, Auro 3D nebo IMAX Enganced i pokročilé konfigurace jako 7.1.5 a 9.1.4. Z hlediska obrazu se AV receiver pochlubí zpracováním videa v 8K při 60 fps nebo 4K při 120 fps včetně vysokého dynamického rozsahu ve formátech HLG, HDR10, HDR10+ nebo Dolby Vision. K dispozici bude také možnost upscalingu, tj. zvýšení rozlišení.
 
Denon se rozhodl integrovat HDMI 2.1 se všemi jeho funkcemi. Budoucí majitelé herních konzolí PlayStation 5 nebo Xbox Series X tedy ocení podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo automatického režimu nízké odezvy (ALLM), z hlediska zvuku je potom k dispozici Dolby TrueHD a DTS-HD přes eARC. Nebude chybět ani podpora multiroom systému HEOS od Denonu, který umožňuje odesílat na reproduktory po celém domě (přes Wi-Fi nebo Bluetooth), a to třeba ze streamovacích služeb jako Amazon Music HD, Spotify, Deezer nebo Tidal. K ovládání půjde využít i hlasové povely přes Amazon Alexa, Apple Siri nebo Google Assistant.
 
HDMI 2.1 dostane do vínku i druhá z očekávaných novinek. Denon AVC-X3700H nabídne až 9.2kanálový zvuk a většina dalších funkcí bude shodná s vyšším modelem AVC-X6700H. Mezi nimi by měl stát ještě AV receiver Denon AVC-X4700H, o kterém zatím nemáme žádné podrobnosti. Nabídku potom patrně doplní cenově nejdostupnější model AVC-X2700H, který by měl být dostupný i ve variantě AVC-X2700H DAB s podporou digitálního rozhlasového vysílání. Prozatím není jasné, kdy se nové AV příjímače dostanou na trh ani kolik budou stát.
 
Zdroj: 4kfilme.de (1, 2)