Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1

Denon připravuje AVC-X6700H a další AV receivery s HDMI 2.1
, , aktualita
Podle uniklých informací Denon chystá představení portfolia AV přijímačů pro rok 2020, které by mělo zahrnovat čtyři novinky. Vrcholem nabídky se stane model AVC-X6700H s 11.2kanálovým zvukem a HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Nabídka AV receiverů Denon se letos rozšíří o několik novinek. Nasvědčují tomu videa, která nedopatřením zveřejnil oficiální kanál na YouTube (a záhy je zase smazal) nebo indície na oficiálních webových stránkách výrobce. Podle těchto informací by se měli fanoušci letos dočkat minimálně čtyř nových modelů.
 
 
Vrcholem nabídky by se měl stát Denon AVC-X6700H, který nabídne 11.2 kanálový zvuk (se stereo zesilovači lze vytvořit až 13.2kanálový) a maximální výkon 205 W na kanál. Půjde tedy o ideální řešení pro prémiové formáty prostorového zvuku včetně Dolby Atmos, DTS:X, DTS:X Pro, Auro 3D nebo IMAX Enganced i pokročilé konfigurace jako 7.1.5 a 9.1.4. Z hlediska obrazu se AV receiver pochlubí zpracováním videa v 8K při 60 fps nebo 4K při 120 fps včetně vysokého dynamického rozsahu ve formátech HLG, HDR10, HDR10+ nebo Dolby Vision. K dispozici bude také možnost upscalingu, tj. zvýšení rozlišení.
 
Denon se rozhodl integrovat HDMI 2.1 se všemi jeho funkcemi. Budoucí majitelé herních konzolí PlayStation 5 nebo Xbox Series X tedy ocení podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo automatického režimu nízké odezvy (ALLM), z hlediska zvuku je potom k dispozici Dolby TrueHD a DTS-HD přes eARC. Nebude chybět ani podpora multiroom systému HEOS od Denonu, který umožňuje odesílat na reproduktory po celém domě (přes Wi-Fi nebo Bluetooth), a to třeba ze streamovacích služeb jako Amazon Music HD, Spotify, Deezer nebo Tidal. K ovládání půjde využít i hlasové povely přes Amazon Alexa, Apple Siri nebo Google Assistant.
 
HDMI 2.1 dostane do vínku i druhá z očekávaných novinek. Denon AVC-X3700H nabídne až 9.2kanálový zvuk a většina dalších funkcí bude shodná s vyšším modelem AVC-X6700H. Mezi nimi by měl stát ještě AV receiver Denon AVC-X4700H, o kterém zatím nemáme žádné podrobnosti. Nabídku potom patrně doplní cenově nejdostupnější model AVC-X2700H, který by měl být dostupný i ve variantě AVC-X2700H DAB s podporou digitálního rozhlasového vysílání. Prozatím není jasné, kdy se nové AV příjímače dostanou na trh ani kolik budou stát.
 
Zdroj: 4kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik