Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů

18.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
O nový přírůstek mezi soundbary se v uplynulých týdnech postarala řada značek. Patří mezi ně také Denon ze skupiny Sound United, který svým nejnovějším soundbarem cíli na zájemce o kompaktní řešení s prostorovým zvukem. Home Sound Bar 550 je dodáván bez externího subwooferu nebo zadních reproduktorů, které by zabíraly další místo v obýváku. V případě zájmu ovšem lze zvukovou lištu doplnit o příslušenství, které zakoupíte samostatně. Může se jednat o zadní reproduktory z řady Home (např. Home 150, 250 nebo 350) a bezdrátový subwoofer DSW-1H.
 
 
Samotný soundbar obsahuje šest měničů, které by se měly postarat o 3D prostorový zvuk v populárních formátech Dolby Atmos a DTS:X. Soundbar lze integrovat do multiroom systému HEOS a používat v kombinaci s dalšími audio produkty od Sound United. Nechybí ani možnost bezdrátového streamování hudby ve vysoké kvalitě ze služeb jako Spotify, Amazon Music HD, Pandora, TIDAL, TuneIn nebo Deezer. Soundbar dostal do vínku Wi-Fi a Bluetooth, nechybí dokonce ani podpora standardu Apple AirPlay 2.
 
 
S televizorem můžete soundbar propojit pomocí konektoru HDMI eARC, který zvládne také přenos videosignálu ve 4K HDR (včetně Dolby Vision). Nic vám proto nebrání, abyste pomocí druhého konektoru HDMI připojili třeba přehrávač. To znamená menší změť kabelů. Výrobce slibuje také snadnou instalaci s využíiím mobilní aplikace HEOS. Ačkoliv je součástí balení dálkový ovladač, využít lze také většinu televizních ovladačů.
 
Přímo na soundbaru se nachází panel pro změnu hlasitosti nebo přehrávání, zastavení a přeskočení skladby. Ovládací panel se automaticky rozsvítí po přiblížení ruky k soundbaru. Součástí je také mikrofon pro hlasové povely přes Alexu s možností deaktivace. Aktualizace zpřístupňující Alexu přijde na jaře a uživatelé tak pro využívání asistentky nebudou potřebovat žádných chytrý reproduktor.
 
Denon Home Sound Bar 550 se začne prodávat brzy za cenu 649 eur, v přepočtu bezmála 17 000 Kč. Kromě prémiové výbavy tedy výrobce nasadil také prémiovou cenu.