Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů

Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
, , aktualita
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
K oblíbeným
reklama
O nový přírůstek mezi soundbary se v uplynulých týdnech postarala řada značek. Patří mezi ně také Denon ze skupiny Sound United, který svým nejnovějším soundbarem cíli na zájemce o kompaktní řešení s prostorovým zvukem. Home Sound Bar 550 je dodáván bez externího subwooferu nebo zadních reproduktorů, které by zabíraly další místo v obýváku. V případě zájmu ovšem lze zvukovou lištu doplnit o příslušenství, které zakoupíte samostatně. Může se jednat o zadní reproduktory z řady Home (např. Home 150, 250 nebo 350) a bezdrátový subwoofer DSW-1H.
 
 
Samotný soundbar obsahuje šest měničů, které by se měly postarat o 3D prostorový zvuk v populárních formátech Dolby Atmos a DTS:X. Soundbar lze integrovat do multiroom systému HEOS a používat v kombinaci s dalšími audio produkty od Sound United. Nechybí ani možnost bezdrátového streamování hudby ve vysoké kvalitě ze služeb jako Spotify, Amazon Music HD, Pandora, TIDAL, TuneIn nebo Deezer. Soundbar dostal do vínku Wi-Fi a Bluetooth, nechybí dokonce ani podpora standardu Apple AirPlay 2.
 
 
S televizorem můžete soundbar propojit pomocí konektoru HDMI eARC, který zvládne také přenos videosignálu ve 4K HDR (včetně Dolby Vision). Nic vám proto nebrání, abyste pomocí druhého konektoru HDMI připojili třeba přehrávač. To znamená menší změť kabelů. Výrobce slibuje také snadnou instalaci s využíiím mobilní aplikace HEOS. Ačkoliv je součástí balení dálkový ovladač, využít lze také většinu televizních ovladačů.
 
Přímo na soundbaru se nachází panel pro změnu hlasitosti nebo přehrávání, zastavení a přeskočení skladby. Ovládací panel se automaticky rozsvítí po přiblížení ruky k soundbaru. Součástí je také mikrofon pro hlasové povely přes Alexu s možností deaktivace. Aktualizace zpřístupňující Alexu přijde na jaře a uživatelé tak pro využívání asistentky nebudou potřebovat žádných chytrý reproduktor.
 
Denon Home Sound Bar 550 se začne prodávat brzy za cenu 649 eur, v přepočtu bezmála 17 000 Kč. Kromě prémiové výbavy tedy výrobce nasadil také prémiovou cenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář