Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Denon CEOL N11DAB: síťový hudební systém připravený na vše

18.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Hudbu můžeme poslouchat z různých zdrojů – streamovacích služeb, CD, NAS, mobilních zařízení nebo třeba přes digitální rozhlasové vysílání. Nový hudební přehrávač od Denonu se dvěma reproduktory navíc podporuje připojení k televizoru.
Denon nedávno odhalil první AV receivery s podporou 8K a nyní rozšiřuje své portfolio o další novinku: síťový hudební systém CEOL N11DAB. Jeho hlavní předností by měla být univerzálnost. Jinak řečeno, systém lze používat pro přehrávání hudby z různých zdrojů. Dnešní doba přeje streamovacím platformám a internetovým rádiím, proto nechybí podpora služeb jako Spotify, Amazon Music HD nebo Tidal. Hudbu lze také přenášet prostřednictvím WLAN či Bluetooth z počítače, smartphonu, tabletu nebo domácího serveru NAS. Podpora standardu AirPlay 2 potom přidává i možnost streamování ze zařízení od Applu.
 
 
Na druhou stranu ovšem systém obsahuje také přehrávač CD (formáty MP3/WAV) a tuner pro pozemní rozhlasové vysílání. Kromě analogového FM rádia si ovšem poradí také s digitálními standardy DAB a DAB+, které se za pár let stanou nezbytností. Nabídku potom doplňuje ještě port USB, který umožňuje připojit USB flash disk nebo externí pevný disk. CEOL N11DAB je kompatibilní s ekosystémem HEOS, prostřednictvím kterého lze hudbu odesílat do jiných zařízení v domácnosti, jako jsou domácí reproduktory Denon. K ovládání slouží mobilní aplikace, která umožňuje nastavit poslech stejné skladby v celé domácnosti nebo různé skladby v jednotlivých místnostech.
 
 
CEOL N11DAB lze připojit k televizoru pomocí dvou optických vstupů s automatickou detekcí signálu, díky které se přehrávač zapne a vypne současně s televizí. Dokonce lze k ovládání použít i dálkový ovladač od televizoru. Kromě toho se nabízí možnost hlasových povelů přes Amazon Alexa a Google Assistant nebo využít ovládací prvky s OLED displejem na těle zařízení. Přehrávač se vyznačuje elegantním designem a povrchem odolným proti poškrábání. V nabídce se objeví několik barevných variant. Přidat lze dvojici reproduktorů SC-N10 ve stejné barvě. Každý z nich obsahuje 120mm měnič pro basy a středy spolu s 30mm výškovým měničem.
 
 
Denon CEOL N11DAB bude u autorizovaných prodejců dostupný od srpna za 529 eur (14 100 Kč), sada s reproduktory bude dražší o 100 eur (2 600 Kč).