Denon CEOL N11DAB: síťový hudební systém připravený na vše

Denon CEOL N11DAB: síťový hudební systém připravený na vše
, , aktualita
Hudbu můžeme poslouchat z různých zdrojů – streamovacích služeb, CD, NAS, mobilních zařízení nebo třeba přes digitální rozhlasové vysílání. Nový hudební přehrávač od Denonu se dvěma reproduktory navíc podporuje připojení k televizoru.
K oblíbeným
reklama
Denon nedávno odhalil první AV receivery s podporou 8K a nyní rozšiřuje své portfolio o další novinku: síťový hudební systém CEOL N11DAB. Jeho hlavní předností by měla být univerzálnost. Jinak řečeno, systém lze používat pro přehrávání hudby z různých zdrojů. Dnešní doba přeje streamovacím platformám a internetovým rádiím, proto nechybí podpora služeb jako Spotify, Amazon Music HD nebo Tidal. Hudbu lze také přenášet prostřednictvím WLAN či Bluetooth z počítače, smartphonu, tabletu nebo domácího serveru NAS. Podpora standardu AirPlay 2 potom přidává i možnost streamování ze zařízení od Applu.
 
 
Na druhou stranu ovšem systém obsahuje také přehrávač CD (formáty MP3/WAV) a tuner pro pozemní rozhlasové vysílání. Kromě analogového FM rádia si ovšem poradí také s digitálními standardy DAB a DAB+, které se za pár let stanou nezbytností. Nabídku potom doplňuje ještě port USB, který umožňuje připojit USB flash disk nebo externí pevný disk. CEOL N11DAB je kompatibilní s ekosystémem HEOS, prostřednictvím kterého lze hudbu odesílat do jiných zařízení v domácnosti, jako jsou domácí reproduktory Denon. K ovládání slouží mobilní aplikace, která umožňuje nastavit poslech stejné skladby v celé domácnosti nebo různé skladby v jednotlivých místnostech.
 
 
CEOL N11DAB lze připojit k televizoru pomocí dvou optických vstupů s automatickou detekcí signálu, díky které se přehrávač zapne a vypne současně s televizí. Dokonce lze k ovládání použít i dálkový ovladač od televizoru. Kromě toho se nabízí možnost hlasových povelů přes Amazon Alexa a Google Assistant nebo využít ovládací prvky s OLED displejem na těle zařízení. Přehrávač se vyznačuje elegantním designem a povrchem odolným proti poškrábání. V nabídce se objeví několik barevných variant. Přidat lze dvojici reproduktorů SC-N10 ve stejné barvě. Každý z nich obsahuje 120mm měnič pro basy a středy spolu s 30mm výškovým měničem.
 
 
Denon CEOL N11DAB bude u autorizovaných prodejců dostupný od srpna za 529 eur (14 100 Kč), sada s reproduktory bude dražší o 100 eur (2 600 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019 Sony přinese Android TV 9 na televize z let 2016 až 2019
Sony slíbilo, že pro většinu televizorů generací D, E, F a G vydá aktualizaci na Android TV ve verzi 9.0. V některých regionech již vyšla, evropští zákazníci by se měli dočkat do konce roku. Co přinese nového?
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej Disney se zaměří primárně na streaming, kina zařadí na druhou kolej
Streaming videa je na vzestupu a také The Walt Disney Company vidí v tomto segmentu obrovský potenciál. V rámci reorganizace se chce filmové studio zaměřit primárně na své platformy pro streamování videa.
15.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
13.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem Masová výroba panelů QD-OLED začne příští rok, Samsung o ně nemá zájem
Divize Samsung Display potvrdila, že v roce 2021 začne s masovou výrobou panelů QD-OLED. Proti dřívějšímu plánu se tedy nic nezměnilo. Stále platí, že v televizích od Samsung Electronics se s touto technologií zatím nepočítá.
11.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik