www.tvfreak.cz
>
>

Definitive Technology Studio 3D Mini: kompaktní soundbar s Dolby Atmos

Definitive Technology Studio 3D Mini: kompaktní soundbar s Dolby Atmos
, , aktualita
Americká značka Definitive Technology se pochlubila novým soundbarem, který by měl přinést velký zvuk v malém balení. Obsahuje také bezdrátový subwoofer a podporuje Dolby Atmos, DTS:X nebo AirPlay 2.
K oblíbeným
reklama
Soundbary s podporou 3D prostorového zvuku obvykle bývají docela cvalíci. To ovšem neplatí o novince, kterou představila americká značka Definitive Technology. Jedná se o její první soundbar s podporou Dolby Atmos a zároveň se zařadí mezi nejkompaktnější na trhu. Zvuková lišta totiž měří méně než 65 cm na délku a 5 cm na výšku, proto by měl pod televizorem působit velmi elegantně. Rozměry jsou srovnatelné s modely Sonos Beam nebo Bose Smart Soundbar 300, které ovšem nepodporují Dolby Atmos. Soundbar, který je vyroben ze dřeva a kartáčovaného hliníku, lze umístit na stolek nebo připevnit na stěnu.
 
 
Studio 3D Mini obsahuje šest hliníkových výškových reproduktorů, které by měly poskytovat zvuk bez zkreslení. Kromě toho obsahuje sada také osmipalcový bezdrátový subwoofer, který se stejně jako soundbar vyznačuje kompaktním provedením. Výsledkem této konfigurace je 4.1kanálový zvuk. To znamená, že aby byl soundbar schopný poskytnout slibovaný „objektově založený prostorový zvuk“, bude muset z velké části využívat virtualizaci. Výrobce zatím nezveřejnil mnoho podrobností o tom, jak soundbar funguje. Svou roli ovšem jistě bude hrát lichoběžníkový design, který umožní odrážet zvuk od stěny směrem k posluchači.
 
 
Kromě Dolby Atmos podporuje Studio 3D Mini  také obdobnou konkurenční technologii DTS:X. K připojení slouží konektor HDMI eARC, který umožňuje přenášet obsah ve 4K HDR (včetně Dolby Vision). K dispozici je také optický a analogový vstup, případně port USB pro přehrávání hudby z externího úložiště. Pro bezdrátový přenos lze využít Bluetooth, v případě zařízení od Applu dokonce AirPlay 2. Podporován je také multiroom systém HEOS, který umožňuje připojit přes Wi-Fi kompatibilní reproduktory od značek jako Denon nebo Marantz a mít vše pod kontrolou pomocí mobilní aplikace.
 
Soundbar Definitive Technology Studio 3D Mini se začne prodávat v lednu 2021 za 899 dolarů, v přepočtu skoro 20 tisíc korun bez daně. Dostupnost ani cenu v Evropě zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik