Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

DaVinci Resolve Studio 17: lepší práce s HDR, barvami i zvukem

, , aktualita
DaVinci Resolve Studio 17: lepší práce s HDR, barvami i zvukem
Blackmagic Design přichází s novou verzí střihového programu DaVinci Resolve 17. Novinka zlepšuje práci s HDR obsahem, zvyšuje využití umělé inteligence, vylepšení se dočkal i engine Fairlight Audio Core.
DaVinci Resolve Studio 17: lepší práce s HDR, barvami i zvukem
Software DaVinci Resolve Studio přichází ve verzi 17 a přináší mnoho užitečných vylepšení. Tento střihový software zlepšuje především práci s HDR soubory a úpravami primárních barev, které mají využívat univerzálního pracovního barevného prostoru Massive DaVinci. Ten má zajišťovat, že nedojde ke ztrátě dat nehledě na to, v jakém barevném prostoru byla natočena zdrojová videa. Najdeme tu i maskování pomocí využití umělé inteligence. Ta třeba dokáže sledovat osobu nebo vybraný objekt a udržet ho v jedné části záběru, což se může hodit např. pro záběry mířící na Instagram.
 
DaVinci Resolve Studio 17
 
Engine Fairlight Audio Core má výrazně zrychlit post-produkci zvuku. Lépe pracuje s jednotlivými jádry procesoru a optimalizoval využití jednotlivých vláken, takže nyní může pracovat s až 2000 zvukovými stopami. Potíže by neměl mít ani s mícháním 5.1, 7.1 a 3D zvuku. Pro ještě lepší výkon lze zakoupit Fairlight Audio Accelerator Card. Software také automaticky detekuje jednotlivá slova, rytmy a významné zvuky, mezi nimiž se dá procházet pomocí kurzorových šipek.
 
DaVinci Resolve Studio 17
 
Upravena byla i pracovní plocha s popiskami ikonek. Tvůrci zapracovali na organizaci proxy záznamů a synchronizaci většího množství klipů najednou. Zůstává nejen placená, ale i bezplatná verze, která dostala možnost spolupráce více osob na jednom projektu. Prozatím je k dispozici jako veřejná betaverze, cena finální verze DaVinci Resolve Studio 17 bude $295.
 
DaVinci Resolve Studio 17