www.tvfreak.cz
>
>
>
>

DaVinci Resolve Studio 17: lepší práce s HDR, barvami i zvukem

DaVinci Resolve Studio 17: lepší práce s HDR, barvami i zvukem
, , aktualita
Blackmagic Design přichází s novou verzí střihového programu DaVinci Resolve 17. Novinka zlepšuje práci s HDR obsahem, zvyšuje využití umělé inteligence, vylepšení se dočkal i engine Fairlight Audio Core.
K oblíbeným
reklama
Software DaVinci Resolve Studio přichází ve verzi 17 a přináší mnoho užitečných vylepšení. Tento střihový software zlepšuje především práci s HDR soubory a úpravami primárních barev, které mají využívat univerzálního pracovního barevného prostoru Massive DaVinci. Ten má zajišťovat, že nedojde ke ztrátě dat nehledě na to, v jakém barevném prostoru byla natočena zdrojová videa. Najdeme tu i maskování pomocí využití umělé inteligence. Ta třeba dokáže sledovat osobu nebo vybraný objekt a udržet ho v jedné části záběru, což se může hodit např. pro záběry mířící na Instagram.
 
DaVinci Resolve Studio 17
 
Engine Fairlight Audio Core má výrazně zrychlit post-produkci zvuku. Lépe pracuje s jednotlivými jádry procesoru a optimalizoval využití jednotlivých vláken, takže nyní může pracovat s až 2000 zvukovými stopami. Potíže by neměl mít ani s mícháním 5.1, 7.1 a 3D zvuku. Pro ještě lepší výkon lze zakoupit Fairlight Audio Accelerator Card. Software také automaticky detekuje jednotlivá slova, rytmy a významné zvuky, mezi nimiž se dá procházet pomocí kurzorových šipek.
 
DaVinci Resolve Studio 17
 
Upravena byla i pracovní plocha s popiskami ikonek. Tvůrci zapracovali na organizaci proxy záznamů a synchronizaci většího množství klipů najednou. Zůstává nejen placená, ale i bezplatná verze, která dostala možnost spolupráce více osob na jednom projektu. Prozatím je k dispozici jako veřejná betaverze, cena finální verze DaVinci Resolve Studio 17 bude $295.
 
DaVinci Resolve Studio 17
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře