Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

DaVinci Resolve 18 přidává nejen možnost spolupráce na projektech

, , aktualita
DaVinci Resolve 18 přidává nejen možnost spolupráce na projektech
Společnost Blackmagic představila novou verzi střihového programu Resolve 18. Ten přidává především možnost kolaborace s využitím cloudu, vylepšuje ale také práci s proxy soubory nebo stabilizaci obrazu pomocí umělé inteligence.

Blackmagic vydává novou verzi svého střihového programu Resolve 18. Celkově má obsahovat 129 nových funkcí a vlastností, což opravdu není málo. Hlavní změnou jsou funkce pro cloudovou spolupráci díky novému Blackmagic Cloud (původně DaVinci Resolve Cloud). Tento cloud obsahuje spoustu funkcí a knihoven pro spolupráci více uživatelů na projektech s využitím Blackmagic ID. Další členové mohou být přidáni např. pomocí e-mailu. Resolve 18 se postará o mapování souborů, zobrazování provedených změn, tedy kdy a kdo provedl změny.
 
Blackmagic DaVinci Resolve 18
 
Další funkcí je Proxy Generator, který v případě propadu výkonu sám vygeneruje proxy videa, která budou použita místo originálů, aby se zvýšil výkon. To se hodí zejména při práci s projektem využívající vzdáleně umístěná videa. Dále tu máme možnost využít stabilizaci videa pomocí dat z gyroskopu kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera, systém stabilizace může využívat i umělou inteligenci. Režim Multicam může být využit pro živé streamování a kombinovat až 25 kamer do jednoho videa (matice 5×5).
 
Blackmagic DaVinci Resolve 18
 
Blackmagic přidal také Magic Mask, což je obdoba Adobe Contert-Aware Fill, tedy detekce objektů ve videu a jejich separátní zpracování. Ultra Beauty Mode dovoluje dosáhnout více přirozených úprav barvy pleti, vlasů a dokonce i digitálně přidat tetování. Depth Map Tool pak slouží k umělému přidání efektu malé hloubky ostrosti a bokehu. Vylepšena byla také práce se zvukem a jeho natahováním, přidány byla nativní podpora Dolby Atmos pro Apple M1/M2 a systémy s Linuxem. Novou verzi si můžete stáhnout ze stránek blackmagicdesign.com.
 
Blackmagic DaVinci Resolve 18
 


reklama
reklama