Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dance TV HD: kanál (nejen) pro mladé z Astry 3B

12.7.2010, Jiří Piškula, aktualita
Diváci v celé Evropě si mohou díky podpisu smlouvy společnosti SES Astra a Dance TV HD vychutnávat vysílání dalšího kanálu ve vysokém rozlišení. Programová náplň vysílání je zaměřena na světovou taneční scénu.
Společnost SES Astra oznámila, že uzavřela smlouvu s nizozemskou stanicí Dance TV HD o zpřístupnění programu této stanice příjemcům satelitního vysílání ve vysokém rozlišení v celé Evropě. Signál je šířen z družice Astra 3B na orbitální pozici 23,5°E, do které je uplinkem dopravován ze satelitního distribučního centra v německém Mnichově. Stanice Dance TV HD je zaměřena na mezinárodní taneční scénu. Program tvoří reportáže z mnoha světových tanečních akcí, koncertů, festivalů, vystoupení DJs apod. Stanice zatím vysílá upoutávky na svůj program, plnohodnotného vysílání Dance TV HD se diváci dočkají koncem léta 2010.Norbert Hölzle, hlavní obchodní ředitel společnosti SES Astra, prohlásil: „Těší nás, že si stanice Dance TV HD zvolila pro šíření svého signálu satelit Astra, a vítáme na palubě tohoto nového zákazníka. Stanice Dance TV HD nabízí jedinečný programový formát a je proto vysoce atraktivním rozšířením naší početné nabídky televizních kanálů v kvalitě HD. Smlouva uzavřená se stanicí Dance TV HD dále posiluje význam naší orbitální pozice 23,5°E, která je nejrychleji rostoucím distribučním uzlem pro vysílání do domácností (DTH) a do kabelových sítí (DTC) v celé Evropě.“

Frekvence
Polarizace
Modulace
FEC
SR
Kódování
12 032,00 MHz
Horizontální
QPSK (DVB-S2)
9/10
27,5 MS/s
zatím žádné

Momentálně je signál Dance TV HD šířen jako nekódovaný, tedy volně dostupný - diváci k jeho příjmu nepotřebují žádnou přístupovou kartu. V budoucnu bude vysílání kódováno a zařazeno do placených balíčků provozovatelů satelitního vysílání.

Zdroj: SES Astra