Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus

3.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
Discovery chce přijít s další streamovací službou, která přispěje už do tak hodně zaplněného trhu. V jejím případě půjde o Discovery Plus, která začala na jaře v Indii, a nyní se chystá její výraznější rozšíření do celého světa. Konkrétně by měla být během prvního roku spuštěna ve 25 zemích světa, přičemž spouštění začne od 4. ledna 2021. Česká republika ale mezi těmito zeměmi podle všeho nebude. Alespoň ne ze začátku.
 
Discovery Plus logo
 
Měli bychom tu najít pořady z HGTV, Food Network, TLC, Discovery, OWN TV (Oprah Winfrey Network) nebo Animal Planet, přes různá partnerství by se tu měl objevit i obsah z A&E, History Channel a Lifetime. Bude tu i obsah známých osobností, jako je David Attenborough.
 
Pokud jde o USA, tak zákazníci Verizonu, kterých je 55 milionů, by měli dostat 12 měsíců zdarma, což může znamenat zvýšení šance na úspěch na přeplněném trhu streamovacích služeb. Co se týče ceny, tak základní verze s reklamami bude za $4,99 měsíčně (Discovery má podepsané smlouvy např. s Boston Beer Company, Kraft Heinz, Lowe’s a Toyotou), varianta bez reklam pak přijde na $6,99 za měsíc. Celkem by se tu mělo objevit 55 tisíc epizod z 2500 různých pořadů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.