Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další hudební kanál v DVB-T: Fajnrock TV míří do éteru

15.11.2013, Michal Spáčil, aktualita
V pořadí sedmou hudební televizi dostupnou ve standardu DVB-T mohou ode dneška naladit diváci v Praze a části Středních Čech. Stanice se věnuje převážně tvrdší rockové hudbě a příbuzným žánrům.
Stanice Fajnrock TV se od pátku šíří i pozemním vysíláním, a to prostřednictvím Regionální sítě 4, která pokrývá hlavní město Prahu a část Středních Čech. Serveru TV Freak to dnes řekla PR manažerka Fajnrock TV Šárka Chomoutová. „Terestrické vysílání dostane naši stanici k dalším divákům a zvýší sledovanost,“ předpokládá Šárka Chomoutová. Podle programového ředitele Jana Kinšta jde také o to ukázat, že přes pokles návštěvnosti živých koncertů je rocková hudba stále aktuální.

Stanice Fajnrock TV vysílá od května loňského roku, a to převážně hudbu v rozpětí od „všeobecného“ rocku až po extrémnější odnože metalu. Kromě klipů má v programové nabídce hudební zpravodajství, sestřihy z koncertů, profily muzikantů a související autorské pořady. Dosud bylo možné ji naladit pouze po kabelu nebo online. Fajnrock TV se tak stává druhou regionální hudební televizí v ČR šířenou ve formátu DVB-T, dalších pět hudebních stanic vysílá celoplošně.

Regionální síť 4 je regionální multiplex, který provozuje společnost Prague Digital TV. Využívá pražské vysílače Ládví, Strahov a Zelený pruh na někdejším kanálu 46, v horizontální polarizaci. Kromě hlavního města lze síť naladit v okruhu zhruba ohraničeném městy Mělník, Kladno, Jílové u Prahy a Lysá nad Labem.
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.