Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CyberLink vypustil PowerDVD 10 ULTRA 3D Mark II

7.7.2010, Radek Jahoda, aktualita
CyberLink po předchozím oznámení konečně uvedl na trh verzi přehrávače PowerDVD 10, které obsahuje i technologii TrueTheater 3D pro přehrávání normálního 2D videa (například z DVD disků) ve 3D.
PowerDVD 10 ULTRA 3D Mark II dostalo i certifikaci Blu-ray 3D a je tak podle výrobce jediným softwarovým přehrávačem. Pomocí technologie TrueTheater 3D navíc dokáže konvertovat i klasické 2D video do 3D. Nepůjde pravděpodobně o stejně realistický zážitek jako u přehrávání 3D videa, může ale vnést do plochého videa jisté oživení. Nefunguje to ale zřejmě v reálném čase. Hloubku konverze lze ovládat posuvníkem. Pro využití 3D přehrávání je nutné mít grafickou kartu NVIDIA a nainstalovány ovladače 257.21 s podporou NVIDIA 3D Vision.Při převodu je možné použít i mnoha dalších technologií, které jsou k dispozici i v reálném čase. Jde například o upscale na HD pomocí TrueTheater HD, lze vylepšit roztřesení obrazu pomocí TrueTheater Stabilizer nebo vylepšit šum pomocí TrueTheater Noise Reduction. Většina funkcí je navíc urychlována pomocí grafické karty NVIDIA nebo ATI.

K dispozici jsou tři verze PowerDVD 10 - Standard, Deluxe a Ultra 3D, pouze poslední přehrává Blu-ray 3D disky, Deluxe má i TrueTheater 3D. Srovnávací tabulku verzí najdete u výrobce.

Zdroj: CyberLink