Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CyberLink uvedl nový PowerDirector 12

10.9.2013, Milan Šurkala, aktualita
Společnost CyberLink uvedla již dvanáctou verzi svého programu PowerDirector. Novinkou je např. efekt motion blur a mnoho dalších efektů, funkce MultiCam Designer pro podporu až 4 kamer snímajících stejný záběr a mnoho dalšího.
CyberLink vydal novou verzi svého programu PowerDirector 12 pro úpravu videa. Ta už obsahuje více než 100 nástrojů pro úpravu a přes 400 nejrůznějších efektů. MultiCam Designer dovoluje integrovat obrazy z až 4 kamer do jednoho synchronizovaného videa. Theme Designer nabízí přes 30 šablon dovolující kombinovat videa a fotografie do 3D slideshow. Jedním z nových efektů je motion blur zvýrazňující rozmazání pohybem.

Díky enginu TrueVelocity 4 s podporou instrukcí Intel AVX2 se snížila doba editace videosekvencí až na třetinu. Díky tomu je snadné editovat i 4K Ultra HD video, které je rovněž podporováno. Kódování H.264 videa bylo u starší verze o 40 % pomalejší (na testovací videosekvenci 138 sekund u PowerDirectoru 12 proti původním 194 PowerDirectoru 11). Přechod mezi videosekvencemi lze nyní snáze vyřešit už na časové ose. Stačí je jen na ose dát přes sebe a program se už postará o plynulý přechod mezi nimi.

Základní PowerDirector 12 Deluxe je k dispozici za cenu 69,99 EUR. Pokročilejší PowerDirector 12 Ultra přidává podporu 64bitových systémů, AVCHD, BluRay, 4K a 3D videosekvencí. Jeho cena pak činí 89,99 EUR. Další variantou je PowerDirector 12 Ultimate. Zde získáte navíc balíčky NewBlueFX a CyberLink Creative Design efektů. Cena je v tomto případě 119,99 EUR. PowerDirector 12 Ultimate Suite k tomuto ještě přidává ColorDirector 2 a AudioDirector 4.2. Počítejte s cenou 249,99 EUR. Nejdražší je Director Suite 2, který obsahuje PowerDirector 12 Ultimate Suite a fotografický balík PhotoDirector 5, který jsme si představili na Digimanii. Zde počítejte s cenou 299,99 EUR.

Zdroj: www.photographyblog.com, www.cyberlink.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.