Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CyberLink uvedl nový PowerDirector 11

26.9.2012, Radek Jahoda, aktualita
Poměrně úspěšný video editor PowerDirector od CyberLink dostal nástupce již s číslem 11 a opět přínáší mnoho novinek, které ho drží na vysoké technologické úrovni - podporu 4K, podporu pro AVCHD 2.0 (3D a progresivní režim) a podporu pro více GPGPU.
Podívejme se na výčet nových funkcí, protože jich je docela dost. Začněme tzv. Content-Aware Editing, které automaticky analyzuje videa na určité prvky v něm obsažené - obličeje, pohyb, zoom a pan a podle toho určuje důležitost videa. Najde také zašumělé video nebo video se špatným osvětlením a nabídne jeho opravu pomocí TrueTheater technologie.

Vylepšeno bylo i renderovací jádro TrueVelocity 3 Engine, které dokáže využít multi-GPGPU pro urychlení celého procesu. Podle výrobce je celý proces o 38% rychlejší než u předchozí verze (tedy pravděpodobně jen pokud máte dvě grafické karty, např. ve SLI režimu). Celé jádro je navíc optimalizované pro 64-bitové procesory.

Vylepšení se dočkalo také grafické rozhraní, jednak je zde fullscreen režim pro různé nástroje jako PiP, Particle, Title a Menu Designer a také pro časovou osu. Celkem má GUI podle výrobce 50 různých vylepšení a je vhodné jak pro domácí, tak i profesionální použití.

PowerDirector dostává i podporu nových technologií, se kterými se uživatel může setkat. předně je to podpora AVCHD 2.0 kamer, které umožňují natáčet ve 3D režimu nebo ve FullHD progresivním režimu. Podporuje ale i režim 2K a 4K Ultra HD.

Podpora pro 3D je už dnes samozřejmostí, takže nepřekvapí možnost importu 3D záznamu, ale umí rovněž převádět 2D fotografie a videa do 3D. Nechybí ani podpora pro tvorbu 3D efektů u různých nástrojů, např. titulků nebo particles, výstup do 3D je zde samozřejmě také.

Spolu s PowerDirector 11 Ultimate Suite jsou dodávány i nástroje ColorDirector a AudioDirector. ColorDirector slouží pro profesionální barevná úpravy a AudioDirector je určen pro multitrack mixování zvuku a opravu zvuku/odstranění šumu, případně aplikaci efektů. K dispozici je u vyšších verzí i NewBlueFX Paint and Motion Effects a tři kreativní balíčky s template, titulky a efekty. A v neposlední řadě je k dizpozici i PowerDirector Mobile, který funguje na tabletech s Windows 8 a má rozhraní pro ovládání dotykovým displejem.

K dispozici jsou tyto verze:
  • PowerDirector Ultimate Suite za $249.99 amerických dolarů - obsahuje ColorDirector, AudioDirector, NewBlueFX Paint and Motion Effects a tři CyberLink Creative Design Packs
  • PowerDirector Ultimate za $129.99 - obsahuje NewBlueFX Paint and Motion Effects a tři CyberLink Creative Design Packs
  • PowerDirector Ultra za $99.99
  • PowerDirector Deluxe za $69.99 je základní verze bez podpory 2K/4K a 64-bitového TrueVelocity 3 Engine a rovněž bez Content-Aware Editing, chybí i přibalená mobilní verze

Zdroj: CyberLink