Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Čtvero nových programů u UPC, včetně HD kanálů

, , aktualita
Čtvero nových programů u UPC, včetně HD kanálů
Společnost UPC letos už po sedmé rozšiřuje nabídku svých televizních programů. Diváci se mohou těšit na dokumentární televizní stanice Discovery HD Showcase, Discovery World, Discovery Science a Discovery Travel & Living.
Čtvero nových programů u UPC, včetně HD kanálů
Na přelomu července a srpna 2010 přibude ještě kanál Spektrum HD. Počet televizních stanic v digitální televizi UPC tak dosáhne počtu 107. Osmdesát čtyři z nich přitom bude vysílat v české nebo slovenské jazykové verzi a třináct ve vysokém rozlišení (HD). HD programy jsou v nabídce UPC k dispozici bez jakéhokoliv příplatku. Všechny jsou šířeny v pokročilém kompresním formátu MPEG-4 AVC.

„Spektrum HD a televizní stanice z rodiny Discovery patří k tomu nejlepšímu, co je z oblasti dokumentů v evropském televizním světě k dispozici. A je samozřejmé, že naši televizní zákazníci nemohou být o ně ochuzeni“, komentuje zařazení pěti nových stanic Václav Bartoň, generální ředitel UPC.Programová nabídka televizní stanice Discovery World je založena na širokém spektru dokumentárních pořadů předkládajících příběhy ze současného světa i z dějin, a to neobvyklým a neotřelým způsobem. Diváci se mohou dozvědět více o světě, který je obklopuje, a seznámit se se skutečnostmi, které ho ovlivňují. K nejoblíbenějším pořadům patří: Weaponology, Monarchy nebo Zero Hour. Discovery World vysílá 24 hodin denně, v češtině.

Discovery Science vysvětluje největší technologické projekty, představuje průlomové objevy, informuje o zajímavých trendech ve výzkumu a o praktickém využití moderních technologií. To vše snadno pochopitelným a mnohdy i zábavným způsobem. Jeho informace spolehlivě pomáhají nalézat odpovědi na otázky „co“, „jak“ a „proč“. Nejoblíbenějšími pořady této stanice jsou: Brainiac, Beyond Tomorrow, How it’s made a Ekopolis. Discovery Science vysílá 24 hodin denně, v češtině.Discovery Travel&Living je lifestylová televizní stanice zaměřená především na ženy. Vyjadřuje se k tématům a problémům, se kterými se ve svém každodenním životě setkávají: např. zdraví, rodina, kariéra, vztahy, přátelství, móda a volný čas. Její záběr je skutečně široký, od pořadů typu „proměna“ a svatební plánování až po vychovávání dětí, vaření, osobní růst nebo úpravu a dekoraci interiérů. K nejpopulárnějším seriálům patří: Say yes to the dress, Jon & Kate Plus 8, Anthony Bourdain: No reservations, Grand designs nebo Take home nanny. Vysílá 24 hodin denně v angličtině.Spektrum HD je jedna z nejprestižnějších zábavně-vzdělávacích stanic, jejímž cílem je šířit populárně-vědecké programy orientované jak na společnost, civilizaci, historii a přírodu, tak na cestování či problémy rodinného života. Stanice nabízí nejen množství programů zakoupených od mezinárodních distributorů, ale klade důraz i na vlastní produkci. A právě lokální charakter odlišuje Spektrum od jiných podobných tematických televizních stanic. Bude vysílat denně, v originálním znění. Česká jazyková stopa se připravuje.

Všechny nové televizní stanice jsou v digitální kabelové televizi zařazeny do nejvyšší nabídky Supreme a do balíčku Plus, jejichž ceny se po rozšíření nabídky nijak nemění. Na severu Čech mají být nově zařazované televizní stanice z technických důvodů dostupné až na přelomu července a srpna 2010.

Zdroj: TZ UPC