Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čtvero nových programů u UPC, včetně HD kanálů

7.7.2010, Jiří Piškula, aktualita
Společnost UPC letos už po sedmé rozšiřuje nabídku svých televizních programů. Diváci se mohou těšit na dokumentární televizní stanice Discovery HD Showcase, Discovery World, Discovery Science a Discovery Travel & Living.
Na přelomu července a srpna 2010 přibude ještě kanál Spektrum HD. Počet televizních stanic v digitální televizi UPC tak dosáhne počtu 107. Osmdesát čtyři z nich přitom bude vysílat v české nebo slovenské jazykové verzi a třináct ve vysokém rozlišení (HD). HD programy jsou v nabídce UPC k dispozici bez jakéhokoliv příplatku. Všechny jsou šířeny v pokročilém kompresním formátu MPEG-4 AVC.

„Spektrum HD a televizní stanice z rodiny Discovery patří k tomu nejlepšímu, co je z oblasti dokumentů v evropském televizním světě k dispozici. A je samozřejmé, že naši televizní zákazníci nemohou být o ně ochuzeni“, komentuje zařazení pěti nových stanic Václav Bartoň, generální ředitel UPC.Programová nabídka televizní stanice Discovery World je založena na širokém spektru dokumentárních pořadů předkládajících příběhy ze současného světa i z dějin, a to neobvyklým a neotřelým způsobem. Diváci se mohou dozvědět více o světě, který je obklopuje, a seznámit se se skutečnostmi, které ho ovlivňují. K nejoblíbenějším pořadům patří: Weaponology, Monarchy nebo Zero Hour. Discovery World vysílá 24 hodin denně, v češtině.

Discovery Science vysvětluje největší technologické projekty, představuje průlomové objevy, informuje o zajímavých trendech ve výzkumu a o praktickém využití moderních technologií. To vše snadno pochopitelným a mnohdy i zábavným způsobem. Jeho informace spolehlivě pomáhají nalézat odpovědi na otázky „co“, „jak“ a „proč“. Nejoblíbenějšími pořady této stanice jsou: Brainiac, Beyond Tomorrow, How it’s made a Ekopolis. Discovery Science vysílá 24 hodin denně, v češtině.Discovery Travel&Living je lifestylová televizní stanice zaměřená především na ženy. Vyjadřuje se k tématům a problémům, se kterými se ve svém každodenním životě setkávají: např. zdraví, rodina, kariéra, vztahy, přátelství, móda a volný čas. Její záběr je skutečně široký, od pořadů typu „proměna“ a svatební plánování až po vychovávání dětí, vaření, osobní růst nebo úpravu a dekoraci interiérů. K nejpopulárnějším seriálům patří: Say yes to the dress, Jon & Kate Plus 8, Anthony Bourdain: No reservations, Grand designs nebo Take home nanny. Vysílá 24 hodin denně v angličtině.Spektrum HD je jedna z nejprestižnějších zábavně-vzdělávacích stanic, jejímž cílem je šířit populárně-vědecké programy orientované jak na společnost, civilizaci, historii a přírodu, tak na cestování či problémy rodinného života. Stanice nabízí nejen množství programů zakoupených od mezinárodních distributorů, ale klade důraz i na vlastní produkci. A právě lokální charakter odlišuje Spektrum od jiných podobných tematických televizních stanic. Bude vysílat denně, v originálním znění. Česká jazyková stopa se připravuje.

Všechny nové televizní stanice jsou v digitální kabelové televizi zařazeny do nejvyšší nabídky Supreme a do balíčku Plus, jejichž ceny se po rozšíření nabídky nijak nemění. Na severu Čech mají být nově zařazované televizní stanice z technických důvodů dostupné až na přelomu července a srpna 2010.

Zdroj: TZ UPC
reklama
reklama